Strona główna Aktualności Czy radny zrobi karierę w ZGM?

Czy radny zrobi karierę w ZGM?

17

Piotr Duraj, należący do Koalicyjnego Klubu Radnych skupionych wokół prezydenta Grzegorza Mackiewicza, dostał pracę w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej. Zatrudniono go na stanowisku administratora budynków mieszkalnych.

Czy to przypadek? Według samego zainteresowanego fakt, iż jest radnym nie pomógł mu w objęciu tej posady.

– Stanowisko od dłuższego czasu było wolne, trudno mi jednak powiedzieć, jak długo – mówi Piotr Duraj. – Złożyłem dokumenty, a później zostałem zaproszony na rozmowę. Nie dowiadywałem się, czy byli inni kandydaci. To pytanie, które należałoby skierować do dyrekcji Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Chcieliśmy zadać je dyrektorowi Szymonowi Kozerze, a także zapytać, jak przebiegała rekrutacja i czy o wolnym stanowisku mogły dowiedzieć się inne, zainteresowane nim osoby. Jednak mimo kilkukrotnych prób nie udało nam się porozmawiać z dyrektorem.

Piotr Duraj jest absolwentem politologii. Jak sam przyznaje, nie ma doświadczenia w zarządzaniu, nie skończył też żadnych kierunkowych kursów. Równocześnie podkreśla, że w tym przypadku nie były one potrzebne, a jego praca w dużej mierze będzie się opierała na kontaktach z ludźmi.

Nowo zatrudnionemu administratorowi Durajowi podlegają budynki w obrębie Rejonu Obsługi Mieszkańców nr 1. Umowę o pracę podpisał na okres próbny – pół roku (licząc od 6 września) z wynagrodzeniem w wysokości najniższej krajowej czyli 2 tys. zł miesięcznie brutto.

Administratora budynków mieszkalnych można zatrudnić bez ogłaszania konkursu.

Po opublikowaniu tekstu skontaktował się z nami Szymon Kozera, dyrektor ZGM.

– Aplikacji jest wiele i wpływają cały czas. A ruchy kadrowe są, to normalne – stwierdził dyrektor. – W przypadku tego stanowiska zwolniło się miejsce, bo ktoś przeszedł na emeryturę. A kierownik ROM-u nr 1 złożył wniosek o zatrudnienie nowej osoby.

Czy były rozważane inne kandydatury?

– Pewnie tak… Ale ja spotkałem się na rozmowie tylko z panem Piotrem Durajem. I zatwierdziłem jego kandydaturę – przyznaje Szymon Kozera.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Radny Duraj czy Pan myśli, że w Pabianicach mieszka 60 tysięcy baranów ?

A jak były wiceprezydent Luczak zatrudnił radnego o którym ostatnio było głośno Pana Pierzchałę to było inaczej ? a jak awansowano Pania radna Ciesle w ZWIk zaraz po wyborach? a jak zatrudniono Wolskiego w Sp3, Hodaka bez konkursu w urzędzie Wojewódzkim? Nie wspominajac o awansach Ciebiady i Nocunia to czymże jest posada w upadajacej firmie ?

hmm masz sporą wiedzę … a, że firma upadająca to prawda. Tak jak całe miasto pod rządami PO.

Ten radny dostał pracę za wzorową postawę, za bycie na tak z pinokiem. Piszesz o Cieśli ? Która pracuje w ZWiK zarządzanym przez Kunkę z PO gdzie od przydupsków z PO aż się lepią ściany ? Pragniesz licytacji to jedziemy z wagonikiem : Rąkowski ZWiK -stanowisko kierownicze, małżonka Rąsi -starostwo, robi pod Haburą też z PO. Może Rada nadzorcza ZWiK cię zainteresuje ?A może brat swojego brata w MZK i tamtejsza rada nadzorcza, a może Marczak w Szpitalu ci coś mówi , albo Dudkiewicz w domu dziecka ? Może Hile, którego szefcie jest pinokio ? Mało ? To może radna… Czytaj więcej »

Rzemieślnik … w punkt i celnie.

PiS – ciebiada stołek w pge, Kosmala stołek w ARmir, hodak – urząd wojewódzki, ratynska – wicekurator,

Nie było konkursu na moje stanowisko archiwisty w ŁUW w ramach oddziału
„Archiwum Zakładowe Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego”, podobnie jak nie było go w przypadku innych osób zatrudnionych w moim oddziale, a będących poza korpusem służby cywilnej. Z uwagi na wykonywanie mandatu radnego i ustawowy zakaz nie mogłem zostać zatrudniony w ramach s. c. Zatrudnienie poza służbą to nic szczególnego – jest zdecydowanie dominujące w moim oddziale (8 na 12 osób).

I Panie Hodak wszczyscy uwierzyli że Pana Cv a nie legitymacja partyjna przewazylo nad innymi chętnymi 🙂 a do rzemieślnika – zaiste takiej zaradności życiowej jak ma pan Ciebiada to sam sobie bym życzył bo w tym to zaiste wszystich pabianickich polityków zdeklasował

Tadek zgadzam się z Tobą, że daleko szukać tak zaradnego jak Ciebiada. Na pewno zaskoczył swą zaradnością również kolegów z PiS.

Czy ten pan kończył też jakąś „wyższą szkołę plastyki z elementami w-efu”?

Jak kilku super wykształconych naczelników w mieście i powiecie.

Kolejny swój koleś dostał stołek od prezydenta. Byle grzecznie łapkę w górę podnosił na sesji

To prezydent już ludzi z sld zatrudnia ? …. A co na to jego „prawicowe” poglądy ???

Biedne zazdrosne bęcwały. Jak zazdrościcie to zapiszcie się do partii a nie wylewacie swoje frustrację w komentarzach

Jak zwykle pisowskie hejterstwo, żadnego umiaru. I czegóż tu zazdrościć ? A ile PiS nawciskał swoich niedouczonych i nieudaczników w skali kraju w ciągu tylko 1 roku ? A przecież generalnie, to normalka ! „ Victor fert omnia „ Wygra PiS następne wybory w mieście ( a już przecież wygrał i się rozłożył ), to wytnie poprzedników i wtedy będzie wszystko okay ! Ostatnio czytałem, że w USA, każda nowa ekipa wygrywająca wybory, wymienia w samym tylko Białym Domu, ponad 1200 stanowisk w ciągu miesiąca i nikt z tego powodu nie robi żadnej tragedii. Tylko u nas albo teczki, ubecja,… Czytaj więcej »

Idealnie pokazałeś jak cieniutka jest kadra platfusów, skoro ci niedouczeni nieudacznicy z PiS-u z nierentownych spółek SP zrobili rentowne. Cóż to za gospodarczy analfabeci z tytułami 8 lat rządzili skoro wyciekło im 250 mld zł VAt-u ? PiS-owi został jeden brat na całą Polskę, w Pabianicach od ładnych paru lat mamy dwóch braci i pinokia z nogami rozłożonymi przed tymi braciszkami tak szeroko, że szerzej to się tylko da w balecie. Pinokia z pokornie zgiętym karkiem nad poidełkiem. Całe Pabianice są obsadzone od lat przez partyjno-rodzinne klany i beneficjentów tej chorej koterii. Każdy szanujący się przedsiębiorca omija Pabianice szerokim łukiem.… Czytaj więcej »

Nie zrobili. Kadrę wymienili, bo nie należała do PiS. Nie ubliżaj mi śmierdzielu !