Strona główna Aktualności Z miasta Największa inwestycja drogowa 2017 roku

Największa inwestycja drogowa 2017 roku

6
Ulica Sienna po remoncie

Zakończył się remont ulicy Siennej. Około 400-metrowy odcinek asfaltu z chodnikami po obu stronach powstawał 3 miesiące.  

To jest największa i najdroższa inwestycja tego roku w Pabianicach. Oprócz chodników i drogi wykonawca (firma Włodan) musiał zbudować odwodnienie terenu. Jak wiadomo, do tej pory Sienna byłą ulicą gruntową. Mieszkańcy od lat walczyli o utwardzenie nawierzchni. Powstał nawet Społeczny Komitet Budowy Drogi Ulicy Siennej, a jego członkowie uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej.

– Ulicą Sienną kilka razy dziennie przejeżdża około 250 aut i można powiedzieć, że jest to najczęściej użytkowana droga gruntowa w mieście. Po dwóch dniach opadów nie nadaje się do komunikacji samochodowej ani pieszej. O asfalt walczymy już 10 lat – mówił w marcu 2016 roku Krzysztof Wendler, przedstawiciel komitetu.

Całkowity koszt tego odcinka (od Smugowej do nr 23) to 1 733 000 złotych. Dla przykładu, remont ul. Zielonej (około 500 metrów) kosztuje 1 387 000 złotych.

Widok od strony wschodniej
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A NA RESZTE DO KONCA SIENNEJ JUZ WAM NIE STARCZYLO POLDROGI 🙂 GZ

tak samo uczęszczanymi drogami są ul.Ciepła i Piaskowa …. o nich nikt nie pamieta….

A na Wierzbową już nie ma kasy. Tam przecież Nikt nie jeździ i Nikt nie mieszka. A może Nikt Ważny.

A na tej ulicy to miną się auta? Mam też nadzieję, że mieszkańcy zamkniętego osiedla nie będą zabierać miejsc parkingowych mieszkańcom wieżowców PSM.

ZAWSZE MOGA STANAC SOBIE NA TRAWNIKU PO SWOJEJ STRONIE HAHA MISTRZOWIE PARKOWANIA POZDRAWIAM KIEROWCE BIALEGO PORSCHE TO JEST MISTRZUNIO NA 2 MIEJSCACH 1 AUTEM STAWAL 🙂 SZACUN

A co z drugą stroną drogi Mieszkańcy są gorsi i dziękuję firmie włodan za jeszcze bardziej rozwalenie tej połowy