Strona główna Aktualności Z miasta Ktoś doniósł na dyrektora do prokuratury

Ktoś doniósł na dyrektora do prokuratury

11

Włodzimierz Stanek, dyrektor Gimnazjum nr 3 i radny powiatowy zeznawał na policji jako świadek. Kto chce mu zaszkodzić?

Chodzi o post, który dyrektor zamieścił we wrześniu na swoim profilu na Facebook’u. Dodał zdjęcie kiboli z podpisem „Rozmawiałem z poważnym dziennikarzem, formatu krajowego (nazwisko do mojej wiadomości). Twierdzi, że Oni (zdjęcie) będą ważną siłą w temacie imigrantów. Rząd (obecny) nam nie pomoże. Parafrazując zatem: Kibice wszystkich klubów – łączcie się.”

Sprawa znalazł się najpierw w kuratorium oświaty, ale stamtąd została przekazana do Pabianic. Prezydent kazał napisać Stankowi wyjaśnienie. I na tym koniec.

Teraz ktoś doniósł na Stanka do prokuratury. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie, gdzie zajmują się przestępstwami z nienawiści motywowanymi pochodzeniem rasowym, etnicznym itp. Dyrektor złożył już zeznanie na policji.

–  W żadnej części swojego postu nie nawoływałem do nienawiści wobec kogokolwiek. Post miał charakter ironiczny i sarkastyczny. Chciałem zwrócić uwagę na fakt braku jednoznacznego stanowiska ówczesnego rządu PO w sprawie imigrantów. Brak  stanowiska rządu mógł  spowodować, ze sprawy w swoje ręce weźmie tzw „ulica”. Zwykle nie kończy się to wtedy dobrze – tłumaczy Stanek. – Ten donos to sprawa polityczna. Wielu osobom nie podoba się, że działam aktywnie w radzie powiatowej, że zdobyłem największą ilość głosów w wyborach samorządowych i często punktuje wpadki starosty i jego zarządu.

Włodzimierz Stanek jest radnym drugą kadencję. W ubiegłorocznych wyborach uzyskał najlepszy wynik w mieście. Zdobył 1672 głosy. Został Samorządowcem Roku naszego powiatu w plebiscycie zorganizowanym przez Dziennik Łódzki. W poprzedniej kadencji był drugi pod względem liczby złożonych interpelacji. Od 9 lat kieruje Gimnazjum nr 3, gdzie uczy się pół tysiąca dzieci.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

nie lubie Stanka za jego ustawki z fotoreporterami, ale tutaj kogoś porąbało. W tej sprawie jestem za Stankiem.

Porąbało to mało powiedziane. Facet na prywatnym profilu pisze, że problem imigrantów to poważna sprawa dla Polski nikogo nie atakując. Widać na kursach hejtu w PO lub inne tęczowe ludziki usłyszeli za dużo 🙂 Popieram Stanka w 100 % , żadnych imigrantów w PL.

Popieram Stanka – żadnych emigrantów, a jeśli tak, to rzeczywiście ulica weźmie sprawy w swoje ręce – jestem ulicą…

ale boli tłuste misie, że już po PO, teraz będzie gryzienie po kosteczka, zaciekle, zajdale na oślep, świta Pana H. idzie do lamusa. Lokalne biznesiki wtajemniczonych padną na ryj. Dychto swoim wywiadem dał sygnał do opuszczenia okrętu, można to było zrobić z godnością ale natura wygrała więc uciekają z pokładu jak szczury, bezmyślnie kąsając na lewo i prawo. Stanek nie napisał nic niestosownego ale wizja zemsty i rewanżu za przegrane wybory okazały się silniejsze, swołocz i tyle.

100 % za Stankiem. Ból pupy PO jest piękny 🙂

Stanek? Czy to jest ten sam człowiek, który regularnie przeprowadza rewizje w torbach „swoich” uczniów i nasyła na nich patrole policji z psem?
Jak na pedagoga i mającego służyć przykładem szefa gimnazjum to rzeczywiście prawdziwa klasa sama w sobie. Obywatel współczesnej Europy.

już tak nie sap, spoceni pensjonariusze z gumową rękawiczką już na ciebie czekają.

ossa widzę, że masz gruntowną wiedzę w temacie bezpieczeństwa w szkołach. Jesteś dealerem czy tylko piszesz głupoty ?

Spoko panie dyrektorze. Da pan radę.

Prawda jest taka że to „kumple” z drużyny Go odstrzelili i to po raz drugi {za pierwszym razem na prezydenta), facet chodzi własnymi ścieżkami ma własne poglądy nie zawsze zgodne z drużyną, a w zaciszu ironizuje, więc trzeba Go utrącić, ale ponieważ na tym można coś ugrać to wciskają tym mniej gramotnym (jak poniżej), że za wszystkim stoi PO i jak widać gra sie udaje :)…

Dokładnie. Armię ludzi można byłoby stworzyć z tych, którzy zostali z PiSu odstrzeleni przez PiS. Z każdym rokiem ubywa w tym gronie ludzi normalnych, a teraz tym bardziej gdy rządzi Ciemnota, przepraszam Ciebiada 🙂