Strona główna Dzieje się Sport MP: Podwójnie złoci Konc i Olejnik. Krempińska i Tkaczuk multimedalistami

MP: Podwójnie złoci Konc i Olejnik. Krempińska i Tkaczuk multimedalistami

0

W miniony weekend miejscem kolejnych zmagań Mistrzostw Polski była Nawojowa Góra w województwie małopolskim, niedaleko Krakowa. W ciągu 16 godzin rozegrane zostały dwa biegi – nocny i średniodystansowy.

W sobotę orientaliści z całej Polski walczyli o medale MP w biegu nocnym. Wśród rywalizujących biegaczy nie zabrakło zawodników z UKS Azymut Pabianice. Złote krążki wywalczyli Julia Krempińska (kategoria K18), Katarzyna Konc (kat. K45) i Tomasz Tkaczuk (kat. M40), jak również Michał Olejnik (kat. M21; WKS Grunwald Poznań).

Natomiast w niedzielę rozegrany został bieg średniodystansowy, podczas którego dokładnie ta sama czwórka złotych medalistów znalazła się na podium. Złoto ponownie wywalczyli Kasia oraz Michał, a Julia i Tomasz stanęli na trzecim stopniu podium.

Bardzo niewiele do pozycji medalowej zabrakło Jankowi Sztrankowi, który zajął odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Dobrym biegiem może pochwalić się również Karol Sieroń, który w biegu nocnym zajął bardzo wysoką piątą pozycję.