Strona główna Aktualności Z miasta Można uzyskać dofinansowanie do wymiany pieca

Można uzyskać dofinansowanie do wymiany pieca

4
Kolejny raz przekroczone zostały normy tzw. pyłów zawieszonych PM 10. Tym razem dron Straży Miejskiej odczytał miejscowe przekroczenie dopuszczalnego poziomu o niemal 750 punktów.
Do tak znacznego zanieczyszczenia powietrza doszło w nocy 10 marca na Zatorzu, w pobliżu ulicy Świerkowej. Strażnicy nie ujawnili, by ktoś palił śmieciami w kontrolowanym przez nich rejonie, choć za główna przyczynę przekraczania normy pyłów PM10 są emisje związane z indywidualnym ogrzewaniem budynków, czyli paleniem w tzw. kopciuchach.

Jest to problem dość pilny, gdyż wg. przyjętej ustawy antysmogowej, do 1 stycznia 2023 roku mieszkańcy województwa łódzkiego muszą pozbyć się wszelkich kotłów pozaklasowych niespełniających wymogów emisyjnych normy PN-EN 303-5:2012.

W tym celu Urząd Miejski w Pabianicach zaprasza na spotkanie informacyjne wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania w ramach programu „Czyste powietrze”, które odbędzie się 28 marca o godz. 15.00 w Urzędzie Miejskim (Zamkowa16) w sali nr 4. Omówiona będzie zasada programu, wymagania jakie trzeba spełnić, a także zakres i możliwości dofinansowywania przy likwidacji starego pieca.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dopłaty do gazu też będą ?

Bezpośrednio od Obajtka et consortes 🙂

Też kiedyś chciałem być eko i założyłem kocioł gazowy. Szczęśliwie nie zdemontowałem starego groszka, dokupiłem nowy ruszt do górnej komory i mogę palić drzewem. Ekologia fajna sprawa, ale tak do 15 stopni na zewnątrz.

Oj te dofinansowania to już mi bokiem wychodzą. Zmieniłem na gaz . Nie polecam.