Strona główna Na sygnale Kryminalne Pościg za Mazdą. Kierowca uciekł do lasu

Pościg za Mazdą. Kierowca uciekł do lasu

1
Kilka patroli policyjnych zostało zaangażowanych w pościg za Mazdą, której kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

W sobotę około godz. 11.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili tzw. kontrolę statyczną w miejscowości Świątniki na drodze krajowej nr 71. Jeden z funkcjonariuszy zmierzył radarem prędkość Mazdzie, która jechała od strony Łodzi. Urządzenie pokazało cyfry kwalifikujące się na wykroczenie, dlatego policjant próbował zatrzymać pojazd.

Kierujący nie zareagował na polecenie funkcjonariusza i pojechał dalej. Zaczął się pościg, do którego zaangażowane zostały kolejne patrole z powiatu pabianickiego.

Mężczyzna uciekał na zachód mijając takie miejscowości jak Piątkowisko, Wola Żytowska, Żytowice. Ostatecznie porzucił auto w Hucie Janowskiej i uciekł w stronę lasu.

Niestety, policjantom nie udało się go zatrzymać. Znają jednak personalia uciekiniera, którego wskazał właściciel pojazdu. Kwestia doprowadzenia go przed oblicze sprawiedliwości może być kwestią czasu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Już jest na Ukrainie