Strona główna Aktualności Z miasta Problemem z naprawą dróg. Powodem są wysokie ceny surowców

Problemem z naprawą dróg. Powodem są wysokie ceny surowców

7
Zarząd Dróg Miejskich rozpisał przetarg na naprawę dziurawych ulic jednak wykonawca, który go wygrał, z kontraktu zrezygnował. Jutro ma dojść do sfinalizowania umowy z kolejnym wykonawcą. 

Jak zwykle po zimie, wiele jezdni jest dziurawych i popękanych. Niektóre ubytki w ulicach są na tyle duże, że mogą uszkodzić zawieszenie auta, a także spowodować zagrożenie dla innych kierowców. Przykładem jest chociażby ulica Torowa, o czym alarmuje nas jeden z czytelników.

– Na krótkim odcinku drogi są w jezdni dwie duże wyrwy – opowiada mieszkaniec Zatorza – Pierwsza znajduje się tuż za torami, a druga bliżej ulicy Łaskiej. Ci, co jeżdżą tu codziennie wiedzą o nich, natomiast widziałem kierowców wykonujących gwałtowne manewry chcących ominąć przeszkody, bo przejeżdżali tu przypadkiem. Moim zdaniem ktoś już powinien te ubytki wypełniać, aby nie doszło do nieszczęścia.

Dlaczego nikt nie łata dziur, choć sprzyjają temu warunki pogodowe? Okazuje się, że przetarg na „Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych ulic gminnych w Pabianicach w 2022 roku masą mineralno–bitumiczną” został już dawno rozstrzygnięty, jednak do podpisania umowy nie doszło.

– Zgłosiły się dwie firmy i wybraliśmy atrakcyjniejszą ofertę – mówi Andrzej Barański dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Pabianicach. – W dniu podpisania umowy dostaliśmy jednak od nich pismo, że odstępują od podpisania umowy. Powodem miał być fakt,, iż cena asfaltu w krótkim czasie podrożeje niemal trzykrotnie, z 1500 zł za tonę do 4000 zł. Rezygnacja z kontraktu wiązała się ze stratą wpłaconego przez firmę wadium.

Sprawdziliśmy na stronie ZDM i okazuje się, że pierwotnie przetarg wygrała firma WŁODAN (jedna z firm przeprowadzająca budowę głównych ulic miasta) i to ona odstąpiła od podpisania umowy. Drugą firmą startującą w przetargu jest Zakład Remontowo Drogowy Spółka zo.o. z siedzibą w Łodzi i to oni teraz dostali propozycję od miasta. Do podpisania umowy ma dojść jutro.

– Jeśli ją podpiszemy naprawy dróg ruszą z miejsca – zapewnia Andrzej Barański. – Dziury i uszkodzenia jezdni są już oznaczone, więc teraz to tylko kwestia wyboru wykonawcy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

https://www.orlen-asfalt.pl/pl/naszaoferta/cennik/strony/default.aspx
Aktualne ceny asfaltu i za najlepszy jest 4000 a zwykłe po 2500 a wątpie ,iż leją najlepszy asfalt.

To co przedstawiłem to jest pół produkt do wytworzenia masy asfaltobetonu.

Materiał użyty do naprawy powinien być dokładnie określony w warunkach przetargu. Zapewne nie był, ale przetargi nie powinny pozostawiać pola do interpretacji (mam nadzieję, że komentarzem trafię do jakiegos urzędnika, który takie przetargi pisze).

Mackiewicz i spółka nawet dziur w drodze nie ogarniają !!! To jest już nawet nie kpina z ludzi. Brak słów na to wszystko. Podatki podniesione do maksimum a syf jak był tak robi się jeszcze większy. A Gryglewski zamiast pracować to sobie filmiki nagrywa, że nie ma motywacji do biegania !!! Ludzie gdzie wy macie honor i rozum ? Wstyd za taką władzę w Pabianicach.

Może lepiej że to nie Włodan patrząc po tym jak wykonują inne prace.

Wysokie ceny surowców? A czy kierowcy mało płacą na utrzymanie jezdni ? W paliwach w ubezpieczeniach no i w mandatach.
Za tzw ” komuny” kiedy było tak żle mieliśmy własną wytwórnię masy bitumicznej z pracownikami maszynami walcami. Ale trzeba to było zniszczyć bo to relikt komuny był.

Nie chodziło o relikt komuny. Chodziło o to, że na siebie nie zarabiało.