Skandując rozmaite hasła główną ulicą miasta chodzili dziś mieszkańcy, którzy w ten sposób otwarcie wyrażali swój sprzeciw wobec czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, zakazującego aborcji w przypadku ciężkich, nieodwracalnych zmian płodu.

„Spacer po prawa kobiet” rozpoczął się o godz. 17.00 sprzed siedziby biura senatora Macieja Łuczaka i posła Marka Matuszewskiego. Protestujący doszli do kościoła Najświętszej Marii Panny, tam zrobili krótki postój, po czym zawrócili w stronę Starego Rynku.

Tłum nie krył emocji. „Precz z Kaczorem – dyktatorem!”, „Chcemy lekarzy, nie misjonarzy!”, „Wolność, równość, prawa kobiet!”, „Rozdział państwa od Kościoła!”, „Moje ciało, moja sprawa!” – to tylko jedne z haseł wykrzykiwanych przez demonstrantów. Były również takie z niecenzuralnymi słowami. Pabianiczanki (najwięcej było wśród nich młodych) oraz pabianiczan wspierali niektórzy przejeżdżający ulicą Zamkową kierowcy, dając temu wyraz klaksonami. To z kolei wywoływało radość i burze oklasków.

Marsz przeniósł się następnie pod pomnik Legionisty. Tutaj uczestnicy „spaceru” zaczęli przechodzić przez przejście dla pieszych, blokując przejazd samochodom, przez co utworzył się korek. Później przenieśli się na pasy na ul. Zamkowej, przy ul. Pułaskiego. Na miejscu była policja, która starała się udrożnić ruch. Tutaj też doszło do zatrzymania jednego z protestujących (WIĘCEJ).

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo trzeba było papierki na ulicy pozbierać. Rządzący to mają gdzieś a tak chociaż było by czyściej na ulicach.

Dobry początek!!! W przyszłą niedzielę powinna stanąć cała Polska i dobrze nastraszyć religijnych fanatyków!!!

Dzisiaj dewastujecie kościoły, obrzucacie obelgami. Za tydzień pojedziecie na cmentarze świecić znicze by wspomnieć mamę czy tatę. A jak ktoś namaluje na waszych pomnikach ze aborcja jest OK. Będziecie pewnie bardzo dumni. Każdy człowiek ma swoje sumienie. Gdy umrzemy to pewnie ksiądz będzie wtedy potrzebny by zrobic uroczystość pogrzebową.Czy chcecie by do Waszego domu wchodził ktoś i zakłócał spokój . Za dwa miesiące Boże Narodzenie wtedy będziecie świętować choinkę i prezenty bo na pewno nie swoją wiarę w której zostaliście wychowani.

Wspomnienie zmarłych, choinka i prezenty nie mają wiele wspólnego z religią. Są to po prostu elementy kultury i tradycji.
A pogrzeby świeckie są nierzadko piękniejsze od tych katolickich, bo zamiast utartych formułek mamy rzeczywiste wspomnienia zmarłych i refleksję nad tym, w jaki sposób wpłynęli na nasze życie.
Każdy może myśleć i wierzyć inaczej ale nie ma prawa zakładać, że jego myśli są lepsze czy bardziej prawdziwe. Nie wchodźmy na siłę do kościołów ale też z drugiej strony nie narzucajmy swoich poglądów, np. w temacie życia poczętego. Każdy powinien mieć możliwość podjęcia własnych decyzji, zgodnych z własnym sumieniem i nikt tego oceniać nie powinien.

Nie mam problemu że masz takie poglądy. W ” Misiu” też była Tradycja. Jeszcze trochę to zrobicie folklor.
Zrób sobie w oknie czy na bramie wielki szyld ze jesteś przeciwko czy Ci pa to Twoja sprawa . Ja to zrozumie.

co?

Czego nie zrozumiałeś? Kobiety nie są za aborcja a za wolnością wyboru. Na 100 może jedna usunie. Antykoncepcja tez nie. Wychowanie seksualne tez nie. In vitro tez nie. Ksiądz i Kaczyński rządzi tyłkiem dziewczyn. Brawo ! 21 wiek. Ciemnota góra!

Sodoma i Gomora. Tego chcesz.

Szkoda, że żadnej wolności i żadnego wyboru nie ma dziecko, bo aborcja dotyczy bardziej jego niż matki. Wszyscy mówią dzisiaj o dzieciach niezdolnych do życia, ale zakwestionowane przepisy dotyczą całej masy innych, nieśmiertelnych wad. Może zamiast szopki na ulicach lepiej jest zaproponować lepszą treść ustawy – nawet w Konfederacji są głosy, że letalne wady powinny umożliwiać aborcję.

KK sam się dewastuje swoim zachowaniem, patrz na „kierowników” KK w Polsce. Kupa oderwanych od rzeczywistości stetryczałych dziadów którym przyświecają dwa cele; władza i pieniądze. Nawet Padre Franciszek jest za słaby aby beton skruszyć.Dzisiejszy KK nie na nic wspólnego z naukami Chrystusa. Kropka.

#koloratka. Chodzę do kościoła nie do księdza. Muszę przyznać że masz rację ale nie we wszystkim. Pan Bóg sam się obroni. Pozdr.

Mocher kaczora jesteś niech każdy ma prawo decyzji o sobie

Faceci w sukienkach oraz pan z kotem mówi jak mamy żyć! Ale najważniejsze 500 dla suwerena! No i z kolan wstaliśmy! Ogólnie to super jest!

O aborcji decydują ci których on już nie dotyczy.

Pewnie lepiej zabić dziecko, bo przeciez wstyd pokazac dziecko z Downem na instagramie. Wiekszosc z tego zdjecia to jeszcze nie wie co to jest antykoncepcja.

Zawsze możesz takie dziecko wychowywać. Bo KK chroni je do chwili urodzenia, a później kasę brać za sakramenty.

Wiesz co, moja sąsiadka ma syna 16 letniego właśnie z zespołem downa, chłopak waży dobrze ponad 100 kg a w wakacje tak jej przywalił, że dopiero teraz wyszła ze szpitala z jakąś śrubą w kręgosłupie, bo on ma systematyczne napady agresji. Co będzie dalej? Kogo ona obchodzi?

Z bobkiem na zdjeciu też wstyd.

jestem z protestującymi. Jednak w momencie ogłoszenie czerwonej strefy bezzasadnie organizować wiece… i to jeszcze połowa bez maseczek! Jak np. ten śmieszny kibol z napisem na czarnej koszulce. Figo fago wymachuje. Ale już na filmiku , gdzie policja podjechała to grzecznie w maseczce 🙂

nie jestem prawdziwym „x”. odejdź! 😀

A gdzie zakaz zgromadzeń, gdzie obowiązek zachowania dystansu. No panie prezy-dencie przez brak stanowczej reakcji na łamanie nakazów sanitarno-epidemiologicznych teraz wszyscy oni zachorują na coronaświrusa i kto będzie bronił demokracji?

Wszystko w temacie . Po pięć stówek mandatu i zaraz rozum do głowy wróci

Czyli można spacerować bez masek ale pod jednym warunkiem trzeba protestowac i wtedy wolno bo jak nie to kara za brak machy no i oczywiście można robić zgromadzenia

Zawsze mówiłem, że trzeba jednoczyć siły, ale ostatnio PiS zdecydowanie przegina. Dlatego rzec chcę, że jestem turbo dumny z Was, Kochani! Tak się jednoczyć potrafimy w słusznej sprawie! Było pięknie! Było wspaniale! A kto z PiS, ten zostaje na chodniku! I tak Zamkowa stanęła na godzinę. Kierowcy trąbili, ludzie machali… Szczególne pozdrowienia dla ziomka z domu przy krzyżówce Zamkowa/Pułaskiego za to, że w trakcie blokady radiowozów na przejściu dla pieszych zayebał muzykę z głośnika wystawionego na parapet. Pozdrowienia dla ekipy, która dotrwała do końca, do akcji odwetu na komisariat Policji po Darka, którego zawinęli. Jesteśmy wielkim miastem. Jesteśmy zajebości. Potrafimy… Czytaj więcej »

Tylko dlaczego robili na złość tym który na PiS nie głosowali?

Jesteście J.bnieci i tyle w temacie. Kolega Darek chciał być nieśmiertelny. Ale pod wpływem to większość kozaczy.

No brawo -Pabianice!wszystkim protestujacym przydałaby się guma i wąskie drzwi (myślę że wiecie o co chodzi)naprawdę jak by mało problemów było w ostatnim czasie.wielcy mi obrońcy zajmijcie się lepiej czymś pożytecznym np..worki i śmieci zbierać przy poboczu lub w lesie

A moze sam posprzataj

Maryjan, nawołujesz do przemocy, siurku niemyty. A przy poboczu lub w lesie, to możesz sobie ty dorobić…

Przepraszam, ale niczego tu nie komentowałem i wypraszam sobie takie wycieczki.

A czemu nie protestują w związku z PLANdemią? Nie dotyczy Ich ta głupota ?

Mam pytanie,
1) konstytucja ma być zgodna z ustawą, czy ustawa z konstytucją.
2) Kto uchwalił konstytucję w 93 roku.
Pozdrawiam

Brawo! Szkoda, że nie wiedziałam. Jesteście super ❗

Szkoda że nie wiedziałem bo bym dołączył 🙁 Mam nadzieję że będzie jakaś powtórka w najbliższym czasie.

Z totalitaryzmem należy walczyć bo inaczej zniewoli wszystkich brawo dla protestujących.

Myślę że trzeba podpiąć pod to jeszcze protest „zakonczyc Plandemie” na następnym proteście zbierajmy sie trzeba zakończyć to okropne oszustwo.
Je.ać PIS

Czy na manifestacji był nasz prezydent lub ktokolwiek z UM?

Nie, nie było.

Zrobią taki protest w najbliższy weekend przy cmentarzu i miasto stanie!

I tak stanie, przy tym wiecznym remoncie…

Jaka sprawna praca policji. ,,brawo,,. A tych którzy dewastują nasz miasto jakoś wyśledzić i ująć nie można. Za trudne.

O Matujo, bez grzechu poczęta. Módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekają. Módl się za tymi ludźmi aby antychryst nie złapał ich w swoje szpony. Obdarz łaską i miłosierdziem

Obdarz tez NoLana folią przeciwko 5G. Chociaż jemu to i tak już nie pomoże

Sprzedam aluminiową czapeczkę na łeb. Tanio.

Z kartą Biedronki upust!

Eh, ludzie. Wrzucili wam temat zastępczy i cel osiągnęli! Aborcją was zajęli, a nie widzicie, że JUŻ jesteście niewolnikami w kagańcach, a zaraz obowiązkowe szczepienia! Gdzie wy macie rozum???

I po co ci ta mowa? Jak ci już wstrzykną tę obowiązkową szczepionkę to co zrobisz ? Wyssiesz ją, jak jad węża na filmie z Sylvestrem S. ?

Last edited 6 miesięcy temu by NoLan Yes5G

Nie jestem za Pisem, ale jestem za kulturalnymi protestami, z haslami je… Pis czy wypie….. itp, grafitami na kosciolach lub inna przemoca tylko robimy sobie krzywde.

Protest ma byc inteligentny, na przyklad nie odzywamy sie do znajomych ktory popieraja ta partie, nie pomagamy osoba ktora popieraja ta partie (chyba ze mowa o zdrowje i zycie), izolujemy tych ludzi w sposob kulturalnym, traktujemy ich jak powietrze albo lepiej smog, i co najwazniejsze w nastepnych wyborach nie glosujemy na ta partie! I ci co nie poszli na wybory to beda musieli sie jednak pofatygowac!

Kiedy następna manifestacja żałuję że nie byłem chce wspierać was kobiety macie rację decydujmy o sobie dana osoba będzie miała prawo decyzji i Nikomu nic do tego a już napewno nie temu co kota wychowuje

Pamiętajcie, my nie walczymy z Policją!

My walczymy z głupimi decyzjami rządu!

Teraz za pandemię trzeba się wziąć bo inaczej czeka nas tragedia

jak będziesz zdychała na covida to też twoje ciało i twoja sprawa bedzie ??? , oby tak bo szkoda trudu pielęgniarek i lekarzy

Moje ciało moja sprawa? : )))))) A wczoraj pod przykrywka waszej durnty przegłosowano przymusowe szczepienia od 2021 r!!!!!!! Czymś, co będzie was zabijać ludzie!!!!!!!! Gdzie wy macie rozum? To wam nie przeszkadza? Masoneria rozgrywa was jak chce!

Przegłosowali ten przepis, ktory jest w ustawie od 11 lat ? Dlaczego kłamiesz ?

Co jest od 11 lat? Że siłą felczer (!!!!!) z jakimś gestapo może ci wstrzyknąć w żyłę chemiczny dowolny syf i jeszcze nie ponosi za to odpowiedzialności ŻADNEJ jak ci się coś stanie? Weź włącz mózgownicę!