Strona główna Aktualności Z miasta Nowy kurator oświaty chce zdyscyplinować nauczycieli

Nowy kurator oświaty chce zdyscyplinować nauczycieli

31
Jednym z pierwszych listów nowego Łódzkiego Kuratora Oświaty był ten z ostrzeżeniem o łamaniu prawa przez protestujących ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Przemysław Czarnek, minister edukacji, powierzył funkcję łódzkiego kuratora Waldemarowi Flajszerowi, który przez ostatnie 15 lat kierował SP3 na Bugaju.
30 października Flajszer skierował do dyrektorów i nauczycieli list z ostrzeżeniem.

– Niestety docierają do nas niepokojące sygnały o sytuacjach, w których Nauczyciele nawołują i zachęcają uczniów oraz wychowanków do zaangażowania się w różnego rodzaju manifestacje, strajki i protesty, mające charakter zgromadzeń. Format tych zajść nie pozostawia wątpliwości, że w trakcie ich trwania nie są przestrzegane obostrzenia wynikające z wprowadzonego stanu pandemii. W trosce o swoich podopiecznych proszę o nieangażowanie uczniów w spory światopoglądowe w w/w formule i w związku z obowiązującymi obostrzeniami. Udział w tego typu zgromadzeniach – w bieżącej sytuacji – jest niezgodny z prawem – czytamy w liście.

Waldemar Flajszer to długoletni działacz Prawa i Sprawiedliwości. Jest członkiem zarządu tej partii w powiecie pabianickim.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobudki tagi pana są czysto polityczne, ale ma rację szkoła powinna być wolna od polityki.

Co za……brak słów 🤮

Mam nadzieje, ze rownie surowo bedzie tepil przygotowywania do obrzadkow religijnych z udzialem mlodziezy. W koncu mamy swieckie Państwo…

Last edited 2 lat temu by ekg

Już zasiadł na stołku i by dyscyplinował. A posiadaj swój rozum i zajmij się Pan tym co ważne np. za ciężkie tornistry i dzieci kręgosłupy mają obciążone do granic możliwości, materiał tak opasły, że nie sposób go dokładnie przerobić, zajęcia praktyczne to fikcja a w zdalnym nauczaniu niektórzy nauczyciele karzą nagrywać filmiki i wysyłać do siebie…. zapomniano o RODO i ochronie wizerunku. Tym proszę się zająć nie polityką i protestami.

To ten katolik po rozwodzie hahahaha ideał pisowca

Dostał stołek i został sługusem prezesa

Ano… ciągnie Swój do Swego.ech

Szanowny Panie,
nie wiem jakim cudem objął Pan to stanowisko. Człowiek, który nic nie robił na lekcjach historii, patrzył non stop w telefon (można sprawdzić wpisy na facebook). Nie przeprowadził żadnej czy prawie żadnej lekcji zdalnej. Bujnie relacjonuje swoje życie prywatne na portalach społecznościowych. Wydaje dokumenty uczniom i własnoręcznie je podpisuje np. kartę rowerową bez zdanych egzaminów praktycznych obecna VII klasa (poświadczenie nieprawdy – art. 271 kodeksu karnego) – 100% prawdziwa informacja. Powinno to dawno zostać zgłoszone do prokuratury.

I ktoś taki będzie dyscyplinował. Masakra.

To czemu nie zgłosiłes do prokuratury tylko tu sie podukujesz?

Bo nie dotyczy to moich dzieci. A rodzice nie chcą niestety się narażać. Zresztą w papierach pewnie się wszystko zgadza.

Last edited 2 lat temu by Obi

Obi to żeś się ładnie władował na minę. Jeśli to o czym piszesz jest prawdą i mając tę wiedzę (a pisze, że miałeś) nie zgłosiłeś tego do prokuratury to popełniłeś przestępstwo.
Jeśli to o czym piszesz jest nieprawdą i pomawiasz urzędnika państwowego to popełniłeś przestępstwo.
Zatem sam mądralo się zaorałeś 🙂

A jaki to przepis sankcjonuje nie złożenie zawiadomienia o przestępstwie ? I co za to grozi ? Oj nieładnie klamczuszku, nieładnie.

Art 212 KK mądralo….

A to pomówienie urzednika to który artykuł ? Bo nie mogę znaleźć zmyślaczu.

Zniesławienie NOLAN ? W dodatku ścigane z oskarżenia prywatnego? A to ci przestępstwo. Hehehe. Widziałem, że była mowa o „pomówieniu urzędnika państwowego”, które nie istnieje w prawodawstwie. A tu wyskakujesz z jakimś prywatnoskargowym przestępstwem.

Możemy to sprawdzić.

Last edited 2 lat temu by Obi

ale zrobił to w czasie pandemii w stanie wyższej konieczności. PiS chciał przegłosować bezkarność dla takich sytuacji :DDDDDDDD

Za to ty Karol zaorałeś się jeszcze bardziej, bo mając wiedzę, że ktoś popełnił przestępstwo ( no bo wg ciebie Obi popełnił przestępstwo) nie zgłosiłeś tego na policję. Więc lepiej zamilcza a twój wpis uznamy za majaczenia

Przecież w PiS to reguła, im gorszy tym lepszy!!!

Proponuję aby to zgłosić.
Bo z tego co piszesz to nie są przelewki .

Idzie ścieżką wyznaczoną przez Partię i dyscyplinuje wszystkich, którzy z niej zbaczają. Niedługo zacznie karać i dyscyplinować. Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy Cię nie zdradzi.

Spadaj dziadu ! Oddychać też niedługo zabronisz? Nie tędy droga…

Teraz tam bedzie grzebał w telefonie palcem i dokumentował pracę za pomoca telefonu. Juz znamy wnętrze gabinetu. Czekam na dalsza relację na FB innych pomieszczeń.

Ty Panie nauczycielu – a czy szkoła nie powinna uczyć ale również wychowywać? Czy nie najlepszym sposobem jest zachęta do brania odpowiedzialności za swoje życie i za sprawy, które mogą mieć wpływ na przyszłość? Ale waszej partii to nie po drodze – checie przecież wychować posłuszne społeczeństwo, które będzie ślepo podążało za komitetem centralnym, zaślepione socjalnymi dodatkami. Nie będize w stanie samodzielnie myśleć, samodzielnie sie utrzymać. To jest wasz sposób na elektorat.
Idź pan w PiSdu

(moderacja), jak każdy wchodzi w tyłek tym wyżej od niego , może liczy na profity z tego tytułu, szkoda nerwów, ciekawe tylko jak może patrzeć w oczy np sąsiadom , ale pewnie ma ich za gorszy sort ….

„Udział w tego typu zgromadzeniach – w bieżącej sytuacji – jest niezgodny z prawem.” Nie ośmieszaj się tzw. kuratorze. Konstytucyjne prawo do zgromadzeń nie jest, póki co, zawieszone! Lepiej już zajmij się kontem na fejsie. 🙂

To chyba jakiś żart…. Dyrektor który nie potrafił rządzić szkołą zostaje nagle kuratorem. Kpina !!!!

Słabnie propaganda, tylko na chwile

Ten człowiek nigdy i nic nie zrobił dla dzieci . Wszystkie sprawy załatwiają za niego wice . Leser polityczny w garniaku A większość nauczycieli gada za jego plecami . Zresztą szkoła sp nr 3 to lipa ,gnębią uczniów i tyle . Tylko paru jest normalnych nauczycieli . A kucharek która została dyrektorem to masakra. Jeszcze lepsza. Przyrost formy nad treścią. Tylko lizusów toleruje.

Chcieli wojny to będą ją mieli!

Proponuję zacząć tę dyscyplinę od Siebie.
I w końcu zacząć uczestniczyć w oświacie,a nie pierdzieć w stołek polityczny, naprzemienny ze spacerami po mieście bez celu.