Strona główna Sport Sport młodzieżowy MMM: Piętnaście medali podopiecznych trenera Adama Gąsiorowskiego

MMM: Piętnaście medali podopiecznych trenera Adama Gąsiorowskiego

0

W ostatni weekend września UKS Azymut Pabianice był organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i towarzyszących tej imprezie zawodów – Otwartych Mistrzostw Powiatu Pabianickiego.

Podopieczni trenera Adama Gąsiorowskiego przystąpili do walki z ogromnym zapałem i nadziejami na jak najlepsze rezultaty. Tym bardziej, że mogli zaprezentować się u siebie.

Jako pierwszy rozegrany został bieg sprinterski, po zakończeniu którego mocna ekipa Azymutu mogła cieszyć się pierwszymi sukcesami. Złoto zawisło na szyi Kai Młynarczyk, która wygrała w kategorii K14. Natomiast chłopcy całkowicie zdominowali podium w kategorii M14. Oskar Wesołowski zdobył złoto, Maciej Sztranek srebro, a Franek Krempiński brąz. Ponadto w pierwszej szóstce zameldowała się Magdalena Janiak – miejsce czwarte i Jerzy Durma – miejsce piąte.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych młodzi zawodnicy stanęli na starcie biegu sztafetowego. Dziewczyny w składzie Marika Kozuń/Magdalena Janiak/Kaja Młynarczyk wywalczyły złote krążki wyprzedzając drugi zespół z przewagą prawie 20 minut. Wszak rywalizacja chłopców zakończyła się zdobyciem aż dwóch pierwszych miejsc. Pierwsze wywalczyła sztafeta w składzie Jerzy Durma/Franek Krempiński/Maciej Sztranek, a drugie sztafeta z Oskarem Wesołowskim, Kubą Wiśniewskim i Dominikiem Łubiszem. Niespodziankę sprawiły sztafety z młodszymi zawodnikami Hanna Pabich/Kalina Kowalczyk/Zofia Redzynia oraz Łukasz Łubisz/Wojciech Kielnerowski/Adam Wiśniewski, którzy zajęli miejsca w TOP 6.

Drugiego dnia, w niedzielę rozegrany został bieg klasyczny, po którym do puli medali Kaja Młynarczyk i Maciej Sztranek dorzucili brązowe krążki. Dodatkowo czwarte miejsce zajął Oskar Wesołowski, piąte – Franek Krempiński, a szóste – Jerzy Durma.

Równolegle z MMM rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego.

W biegu sprinterskim na pierwszym miejscu zameldowali się Julia Krempińska (kategoria K18-21), Agnieszka Dajcz (kat. OPEN B), Karol Sieroń (kat. M16) oraz Jan Sztranek (kat. M18-21). Drugie miejsce wywalczyły Sara Lorenc (kat. K10N) i Alicja Grochowalska (kat. K18-21), a na trzecim stopniu podium stanęli Filip Andrzejczak (kat. M10N), a także Magdalena Presińska (kat. OPEN A).

Natomiast w biegu klasycznym zwyciężyli Blanka Dajcz (kat. K10R), Sara Lorenc, Zofia Redzynia (kat. K12), Julia Krempińska, Karol Sieroń, Jan Sztranek, Paweł Kielnerowski (kat. OPEN A) oraz Kaja Kalisz (kat. OPEN B). Drugie miejsce zajęli Samuel Lorenc (kat. M10R), Hanna Pabich (kat. K12) i Magdalena Presińska, a trzecie Kalina Kowalczyk (kat. K12) i Józef Kłos (kat. M50).