Strona główna Sport Sport młodzieżowy Młodzi zapaśnicy na Wrestling Cup

Młodzi zapaśnicy na Wrestling Cup

0

W VII ogólnopolskim turnieju zapaśniczym Białołęka Wrestling Cup walczyło 190 zawodników z 13 klubów.

Z Pabianic na zawody do Warszawy pojechała silna grupa zapaśników PTC pod wodzą trenera Mariusza Łechtańskiego.

W młodzikach jak zwykle nie zawiódł Sebastian Szymczyk, który w wadze 66 kg pokonał w finale swego klubowego  kolegę – Szymona Zastrużnego.

– Szkoda, że nasi  zawodnicy nie startują w różnych wagach. Trenerzy mają jednak nadzieję, że nastąpi to lada dzień i być może obaj będą zwyciężali w swych kategoriach – podsumował Waldemar Sawosz, szkoleniowiec PTC.

Srebrny medal w wadze 42 kg wywalczył Dominik Florczak, a brązowe – Patryk Walkowiak (47 kg) i Mikołaj Kopeć (53 kg).

Wśród dzieci walczono w dwóch kategoriach wiekowych. W rocznikach 2003-2004 pierwsze miejsce zajął Miłosz Domagała (60 kg). Na drugim miejscu był Aleksander Ciemnoczołowski (35 kg) i Kacper Sobczyk (49 kg). Ostatni stopień podium wywalczyli: Patryk Wiracki (36 kg) , Piotr Antoniewski (45 kg), i Julian Nowak (75 kg).
W roczniku 2005 najlepsi okazali się: Mateusz Jarzębski (31 kg), Kamil Buldecki (30 kg), Artur Pik (44 kg) i Łukasz Jarzębski (23 kg). Na drugim miejscu uplasowali się: Mikołaj Jezierski (31 kg), Dominik Uljanowicz (48 kg) i Piotr Jarzębski (23 kg). Na trzecim miejscu znalazł się Franciszek Gross (33 kg).

Trener Mariusz Łechtański prowadzi nabór chłopców urodzonych w 2005 roku i młodszych. Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.45 w sali przy ul. Gdańskiej 7.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments