Strona główna Aktualności Minister zdrowia zapowiada: na ulicach bez maseczek

Minister zdrowia zapowiada: na ulicach bez maseczek

4
Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach; są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać – stwierdził w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak dodał, wraz z zakomunikowaniem decyzji ws maseczek podane zostaną nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel.

O to, kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na ulicach, Szumowski został zapytany w poniedziałek rano w Polsat News.

– Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt – podobnie jak wesela – wspólnie z panem premierem – odparł minister. – Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik (przenoszenia zakażeń – PAP) powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku – dodał.

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Można do tego użyć odzieży lub jej części (np. chustki), maski albo maseczki. (PAP)

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Serio? Kurka, ani się nie obejrzałem, a tu zmiana decyzji. Znowu pechowo, nawet nie zdążyłem jej założyć. Co za pech .: )))

Mój ty bohaterze…

Najwyższy czas zdjąć maski i zacząć normalnie żyć. Wreszcie będzie można swobodnie, bez duszenia się pod maską wyjść na spacer lub do restauracji.

Trzeba to oblać 🙂