Strona główna Styl życia Za tymi wydarzeniami w Łodzi będziemy tęsknić

Za tymi wydarzeniami w Łodzi będziemy tęsknić

0

Pandemia koronawirusa, z jaką świat zmaga się od marca, odbiła się na wielu aspektach naszego życia. Wiele osób przestawiło się na model pracy zdalnej, a za sprawą zwiększonego ryzyka zarażenia się w przestrzeniach publicznych, odwołano wiele imprez o charakterze masowym.

Jeszcze będzie normalnie

Łódź to trzecie pod kątem ilości mieszkańców miasto w Polsce. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, w 2019 roku miasto zamieszkiwały 682 tysiące osób. Tak duża populacja wymaga zapewnienia świetnie zorganizowanej komunikacji miejskiej, dostępności do usług, a także do rozrywki, pod której pojęciem często rozumie się imprezy o charakterze masowym.

Stolica województwa łódzkiego zasłynęła między innymi Festiwalem Światła, którego pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku. Co szczególnie interesujące, w mieście odbywał się też Festiwal Gór, który z czasem został przemianowany i od kilku lat dumnie nosi nazwę festiwalu explorersów.

Jest to ciekawa kwestia zwłaszcza z tego względu, że Łódź jest oddalona choćby od Beskidów od dobrych kilkaset kilometrów. Być może właśnie z tego względu organizatorzy poszerzyli niedawno jego zasięg między innymi o trekking czy paralotniarstwo. Festiwal tradycyjnie odbywa się w listopadzie, dlatego fani sportów ekstremalnych wciąż mogą mieć nadzieję na to, że w tym roku wydarzenie odbędzie się w planowanym terminie.

Miasto słynie też z Atlas Areny, która od wielu lat gości elitarne imprezy, które rozsławiają nie tylko Łódź, ale i Polskę w świecie. Odbywają się tam między innymi targi budownictwa, home design czy zawody z serii Monster Truck. Obiekt często gości też gwiazdy ze świata kabaretów czy muzyki.

Koronawirus zebrał spore żniwo

Pandemia, z jaką borykamy się od pewnego czasu, wymusiła na organizatorach odwołanie lub przełożenie w czasie wielu ciekawych imprez o charakterze masowym. Fani Ekstraklasy i wielu innych sportów drużynowych wciąż czekają na wznowienie rozgrywek. W zależności od tego, jak będzie przebiegać dalszy rozwój choroby, rozgrywki – które za sprawą ŁKS-u Łódź – odbywają się w mieście, mogą, ale wcale nie muszą, zostać wznowione.

Dość mocno ucierpiały też wydarzenia o charakterze biznesowym. W mieście musiano odwołać Łódzkie Targi Nieruchomości czy Targi Home Design. Zrezygnowano też z cenionego w branży eventu „Film foto video”, a także zawieszono 53 galę KSW. Pod znakiem zapytania stoi koncert Celine Dion czy wieczór z poezją Wojciecha Hubnera.

Nie wiadomo, czy w bliskiej przyszłości uda się spłaszczyć krzywą zachorowań, dlatego nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy wydarzenia, które są zaplanowane w późniejszych miesiącach, dojdą do skutku. Ważą się więc losy Impact Festiwalu, a nawet jesiennych targów żywności ekologicznej czy targów „Na styku kultur”, które kładą duży nacisk na podkreślenie tożsamości historycznej miasta i ukazaniu głównych grup narodowościowych, które mieszkając wspólnie obok siebie, przez wieki budowały miasto Łódź.

Imprez będzie pod dostatkiem

Nie da się wymienić wszystkich wydarzeń, jakie odbędą się w mieście w obecnym roku kalendarzowym. Można jednak założyć, że ich ilość będzie imponująca. Łódź to ośrodek miejski, który tętni życiem. Jest to jedna z tych cech, która sprawia, że aż chce się spędzić tutaj dużo czasu.

Trzeba też wiedzieć, że stolica województwa łódzkiego to coś więcej niż EXPO, mecze czy targi z różnych segmentów rynku. Przede wszystkim jest to świetna baza wypadowa, która nie dość, że generuje sporo miejsc pracy dla specjalistów z wielu dziedzin, to jeszcze – dzięki swojemu położeniu – jest naturalnym wyborem dla tych, którzy decydują się na pracę w Warszawie, a nie mogą sobie pozwolić na mieszkanie w granicach administracyjnych miasta stołecznego.

Właśnie z myślą o takich osobach firma R4R.pl zajmująca się wynajmem nowych mieszkań, oddała do użytku inwestycję przy ulicy Wodnej. Mieści się ona w ścisłym centrum miasta, zaledwie kilometr od dworca Łódź Fabryczna oraz kwadrans jazdy samochodem od Autostrady Bursztynowej, z której możemy szybko dostać się na A2, a następnie do Warszawy czy Poznania.

Decydując się na wynajem mieszkania, zyskujemy nie tylko dostęp do świetnie skomunikowanej lokalizacji, ale możemy cieszyć się też z zamieszkiwania w ośrodku miejskim, który tętni życiem, a w wielu kwestiach wręcz słynie z organizowanych wydarzeń kulturalnych czy imprez masowych.

Dobre skomunikowanie Łodzi w osiach wschód-zachód i północ-południe pozwoli też uciec od zgiełku wielkiego miasta i cieszyć się odpoczynkiem na łonie natury. Zaledwie dwie i pół godziny jazdy samochodem wystarczą, by dotrzeć do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Nieco bliżej odnajdziemy Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich czy Park Międzyrzecza Warty i Widzawki.

REKLAMA
Poprzedni artykułCzy powinieneś przejmować się negatywnymi opiniami o firmie w Internecie?
Następny artykułMinister zdrowia zapowiada: na ulicach bez maseczek
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments