Strona główna Aktualności Z miasta Miliony na reklamę

Miliony na reklamę

5

Tylko w styczniu bieżącego roku pabianicka firma wydała na reklamę równowartość miejskiego budżetu. 

Chodzi oczywiście o firmę farmaceutyczną Aflofarm Farmacja Polska, która od kilku lat jest liderem w rankingach najlepszych (wydających najwięcej) reklamodawców. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, pabianicka firma w styczniu zainwestowała w promocję swoich produktów 190,8 mln zł, czyli o 44,2 procent więcej niż rok temu (według danych cennikowych). Plan budżetu miasta na rok 2015 kształtuje się na poziomie 178 mln 810 tys. 392 zł po stronie dochodów.

W 2014 roku firma Andrzeja Furmana przeznaczyła na reklamę 26,3 proc. więcej niż w 2013 roku – ponad 1,2 mld zł. Na drugim miejscu jest Kino Świat z o połowę mniejszym budżetem.

Na reklamę w ubiegłym roku wydano łącznie 7,28 mld zł. Wpływy reklamowe internetu wzrosły o 6,4 proc. (o 95,8 mln zł), radia o 6,3 proc.(ponad 35 mln zł), a telewizji o 5,6 proc.(ponad 202 mln zł). Łączny udział tych mediów w rynku reklamy wynosi już blisko 75 proc. Spadły natomiast przychody reklamowe prasy, kina oraz w niewielkim stopniu reklamy zewnętrznej.

REKLAMA
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ja wydałem zero złotych na reklamę gdyż nie stać mnie na nią. poza tym klientów nie stać na oferowane przeze mnie produkty bo wydają na opłaty, spłaty kredytów i leki….

biznesmen, zmień branżę i weź się za robote

…lepiej załóż jakąś fundację, najlepiej dla dzieci – to chwyta. Swoją droga, to powinno się mocno kontrolować wszystkie fundacje jaki procent zebranych pieniędzy trafia na cel założenia fundacji, a ile pokrętnymi dróżkami do kieszeni założyciela …

złośliwy – inteligencji ci brakuje do ogarnięcia metafory

Coś tu pisał, ktoś o fundacjach. Widzę, że Aflofarm ma też swoją My Kochamy Pabianice. Wspaniale wygląda zestawienie 190mln zł na reklamę w ciągu miesiąca z działaniami dla miasta. Proszę spojrzeć w realizacje jakie wielkie inwestycje zostały poczynione przez tak wspaniała fundację najbogatszej firmy w mieście (kupione piłki dla drużyny i jeden fotel dla krwiodawców itp.). Chyba Aflofarm finansuje swoją fundację w 0,000000000001% dochodów. Brawo! http://www.mykochamypabianice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=4