Strona główna Dzieje się Sport Walczyły 22 drużyny

Walczyły 22 drużyny

1

16 zespołów męskich lub mieszanych i 6 drużyn żeńskich stanęło do rywalizacji w turnieju piłki siatkowej o puchar prezydenta Pabianic.

W rywalizacji drużyn męskich rozstawiono cztery drużyny, które rywalizację zaczynały od ćwierćfinałów (Energia Pabianice, Junior Piątkowisko, RJ Hotel, Fipo-bet), a pozostałe 12 podzielono na 4 grupy. Zwycięzcami grup okazały się LUPI, AMC, Haribo oraz Floyd.

W fazie pucharowej formę potwierdziło dwóch zwycięzców grup. Drużyna AMC na co dzień grająca w 1. lidze Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki wygrała cały turniej. Niespodzianką była nieznana przed turniejem drużyna Floyd z zawodnikami z Pabianic, Łasku i Dobronia, która w ćwierćfinale pokonała Junior Piątkowisko, a w półfinale po zaciętym pojedynku także młody zespół Energii Pabianice. Młodzi siatkarze Energii odbili sobie tę porażkę wygraną 30:27 z doświadczonym RJ Hotelem w małym finale i mogli cieszyć się z brązowych medali.

W rywalizacji kobiet całe podium zajęły drużyny występujące w Ekstrklasie ŁALS. Wygrał SportEKSPERT, drugi był Dream Team, a trzecia Jutrzenka Bychlew.

Klasyfikacja końcowa zespołów męskich i mieszanych:

1. AMC

2. Floyd

3. Energia Pabianice

Klasyfikacja końcowa żeńskich:

1. SportEKSPERT

2. Dream Team

3. Jutrzenka Bychlew

Foto: Urząd Miejski w Pabianicach.

REKLAMA
Poprzedni artykułMiliony na reklamę
Następny artykułPrezydent poczeka na rzecznika
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fakt, nie zostało to może zbyt precyzyjnie sformułowane, poprawione. Pozdrawiam.