Strona główna Aktualności Milioner odznaczony

Milioner odznaczony

11

Dziś tytuł Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego otrzymał Andrzej Furmam – pabianicki przedsiębiorca i społecznik.

– Od początku wychodziłem z założenia, że przedsiębiorca nie może tylko liczyć zysków. Mamy również pewną misję społeczną. Cieszymy się, że możemy coś dla tego środowiska zrobić. To odznaczenie dostałem ja, ale chciałbym je przyjąć również w imieniu swojej małżonki. Razem założyliśmy tę firmę – mówił Andrzej Furman podczas uroczystości. – Jestem dumny z ludzi, z którymi pracuję. Z tym potencjałem, który mamy jest szansa, aby jeszcze bardziej wpisać się w historię.

Andrzej Furman jest niekwestionowanym królem runku suplementów diety. Pabianiczanin przygodę z biznesem rozpoczął w latach 80. Zaczynał od doradztwa biznesowego,  później postawił na leki. Prowadził działalność hurtową na rynku farmaceutycznym, żeby finalnie otworzyć fabrykę farmaceutyków.

Każdego roku przedsiębiorstwo wprowadza na rynek kilka razy więcej produktów niż konkurencja, mimo że nie prowadzi poważnych badań nad lekami. Furman znakomicie odnajduje się w realiach marketingowych i to w dużej mierze dzięki temu prowadzona przez niego firma jest liderem na wartym już około 2,8 mld złotych rynku suplementów.

Aflofarm rozpędzony jest nie tylko dzięki kolosalnym nakładom na reklamy – w 2012 r. stał się największym reklamodawcą w Polsce – ale również umiejętności kreowania produktów (WIĘCEJ O MAJĄTKU FURMANA).

W 2011 Andrzej Furman rozpoczął budowę kompleksu hotelowo-rekreacyjnego przy ulicy Lipowej. Inwestycja warta ponad 100 mln złotych zakończyła się 2014 roku. Na otwarcie czterogwiazdkowego hotelu przyjechali główni odtwórcy ról w filmie „Ziemia Obiecana”: Daniel Olbrychski i Wojciech Pszoniak (ZDJĘCIA Z OTWARCIA).

Andrzej Furman angażuje się również w życie społeczne naszego miasta. Od 1988 roku wspiera rzeczowo i finansowo działalność Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Dzięki jego wsparciu finansowemu można było odrestaurować pabianickie zabytki, przykładem może być remont kościoła pw. św. Mateusza i św. Wawrzyńca.

Z inicjatywy najbogatszego pabianiczanina powstała fundacja „My Kochamy Pabianice”. Fundacja ta prowadzi działalność charytatywną na rzecz mieszkańców Pabianic i powiatu pabianickiego.
Wspiera finansowo działalność sportową w Pabianicach. W 2012 fundacja została sponsorem strategicznym Pabianickiego Klubu Koszykówki’99. Duże wsparcie otrzymują również organizacje pozarządowe z terenu Pabianic i powiatu pabianickiego, m.in. Stowarzyszenie Abstynentów „Granica”, Centrum Pomocy Rodzinie św. Brata Alberta. Fundacja m.in. objęła mecenatem wydanie pierwszej płyty zespołu muzycznego „Quinteto El Tango”, pokryła koszty zagranicznego stypendium muzycznego dla Patrycji Młynarskiej – wybitnie uzdolnionej pabianickiej skrzypaczki oraz sponsorowała koncert Andrzeja Garczarka w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Pabianicach. Dzięki wsparciu fundacji zorganizowano w Pabianicach Festiwal „Muzyka Świata”.

Fundacja „My Kochamy Pabianice” wsparła obchody 50-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Pabianic, remont dachu przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Córek Bożej Miłości w Pabianicach. Sfinansowała wykonanie i montaż nowego witraża w kościele pw. św. Mateusza i św. Wawrzyńca, renowację starodrzewu na cmentarzu ewangelickim w Pabianicach, zakup nowego telewizora dla najmłodszych pacjentów Pabianickiego Centrum Medycznego, zakup wózka inwalidzkiego dla osoby z niedowładem narządów ruchu.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe czy Pan Furman i jego rodzina sam zażywa te swoje suplementy którymi karmi innych ?
Podniecanie się tym że sponsoruje to czy tamto ,płaci podatki to sponsoruje aby płacić mniej – proste
Jedyne co trzeba mu przyznać to że miał odwagę,pomysł,wykorzystał niszę na rynku że pozwolono sprzedawać różne preparaty bez recepty ostry marketing i sukces murowany

tak samo jak lekarze sami się szczepią

Powinien dostać jeszcze order z kartofla…niech kupi Pabianice najlepiej całe;)…i jeszcze niech zostanie prezydentem

I wiocha powialo. Ten badziewny portal bo nie gazeta nie ma o czym pisac

Czego wy od niego chcecie? Zazdrościcie mu czy co?! A niech wykupi całe łódzkie kurde, przynajmniej dzięki niemu nasze miasto pięknieje. A ilu ludzi ma dzięki niemu pracę?! Nie trzyma kasy tylko i wyłącznie dla siebie, ale dla innych też coś robi. Może nad tym się zastanówcie.

Widzę że p. Furman ma adwokata…”doti”

i prokuratora „damiana jajloker” ;p

No bo jakieś scierwo ludzia sprzedaja i się bogaca…aa doti to pewnie pracuje u p furmana i teraz go broni;)

Suplement diety to nie lek to tylko placebo dla lekomanów. Inaczej dopalacz dla hipochondryka.
Szkopuł w tym że nie zaszkodzi i nie pomoże. Zaszkodzić może tylko alergikowi na składnik a pomóc tylko efektem placebo działając na psychikę zażywającego. Od i taka prawda.

Masz łeb na karku?? To nie kupuj SUPLEMENTÓW. Wszystko w tym momencie na świecie opiera się na założeniu (wymyślmy nową chorobę, albo przypadłość ew. potrzebę i od razu do niej lekarstwo, przedmiot który ją zaspokoi) Wszystko tak działa, więc nie wiem skąd oburzenie, life is brutal and full of zasadzkas…

popieram, cieszę się, że chociaż jedna osoba myśli podobnie do mnie:)