Strona główna Aktualności Z miasta Olbrychski i Pszoniak na otwarciu Fabryki Wełny

Olbrychski i Pszoniak na otwarciu Fabryki Wełny

1

Główni bohaterowie filmu „Ziemia obiecana” gościli na otwarciu hotelu przy Lipowej, gdzie 40 lat temu Andrzej Wajda ekranizował powieść Władysława Reymonta.

9 miesięcy po otwarciu drzwi hotelu dla gości, nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. Stało się to dopiero teraz, gdyż zakończony został ostatni etap prac w kompleksie, czyli spa.

Rodzina Furmanów zorganizowała otwarcie z wielką pompą. Na początku wystąpił Grzech Piotrowski ze specjalnie skomponowanym na tę okazję utworem zatytułowanym „Wiosna”. – Gdy Andrzej poprosił mnie o skomponowanie utworu, byłem zaskoczony. – Oglądając ten obiekt, chciałem się cofnąć do czasów, kiedy on powstawał – mówił muzyk po czym wręczył Andrzejowi Furmanowi partytury do utworu.

Inwestor kupił Pawelanę w 2006 roku. Najcięższym etapem prac było projektowanie i negocjacje z konserwatorem zabytków, który stawiał wiele wymagań dotyczących renowacji obiektu. – Warto było przez to przejść. Dziś jestem dumny, kiedy goście mówią, że to jest najładniejszy hotel jaki w życiu widzieli – mówił Furman. – Dziękuję mieszkańcom za cierpliwość podczas remontu i władzom miasta, choć mam nadzieję, ze następnym razem będzie lepiej, a inwestor nie będzie musiał się męczyć 8 lat. Ten hotel jest wizytówką dla miasta.

Po przemowie właściciela hotelu, wnuczkowie przecięli symboliczną wstęgę, a goście mogli obejrzeć fragment „Ziemi obiecanej”, w którym Daniel Olbrychski prowadzi ulicą pijanego Wojciecha Pszoniaka.  Po tym na scenę wyszli bohaterowie filmu. – Tutaj były ruiny, straszne ruiny, a okazuje się może to wyglądać. Czyli dożyliśmy ziemi obiecanej w naszych czasach – powiedział filmowy Karol Borowiecki.

Po krótkich wystąpieniach aktorów swoje najpopularniejsze utwory zagrał i zaśpiewał Grzegorz Turnau. Wisienką na torcie otwarcia hotelu był pokazał fajerwerków, który jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy kosztował blisko 20 tysięcy złotych.

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Ten hotel jest wizytówką dla miasta” Proszę pana wizytówką miasta są jego mieszkańcy. Natomiast hotel jest po prostu budynkiem.