Strona główna Aktualności Drugie rozdanie z Polskiego Ładu. Tyle dostaną samorządy

Drugie rozdanie z Polskiego Ładu. Tyle dostaną samorządy

7
Senator Maciej Łuczak ogłosił kwoty dofinansowań
Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali dziś konferencję prasową i poinformowali o kwotach przyznanych samorządom w ramach programu Polski Ład. 

Kwota z drugiego rozdania jest bardzo podobna jak ta przyznana gminom i starostwu w październiku minionego roku. To dokładnie 73 718 206,49 zł. Największe dofinansowane inwestycje to m.in. budowa przedszkola w Bychlewie, budowa sali gimnastyczne w Woli Zaradzyńskiej i przebudowa drogi w Rydzynach. Poniżej publikujemy pełny wykaz przyznanych dofinansowań.

Parlamentarzyści zapowiedzieli, że rząd szykuje kolejne edycje.

– Warto podkreślić, że w skali całego kraju jest to około 30 mld złotych – podsumował obecny na konferencji poseł Tadeusz Woźniak.

Na spotkaniu obecni byli włodarze gmin powiatu pabianickiego, którzy zgodnie dziękowali za przyznane ich samorządom środki.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Poczekajmy a zobaczymy.

Brawo. Bez pieniędzy rządowych miasto Pabianice już dawno zamieniło by się w gruz. Tylko niech realizacja tych inwestycji będzie prowadzona inaczej niż budowa torowiska !!!

A te pieniądze rządowe to ze składek członków PiS?…

Chyba Ci się pomyliły źródła finansowania. Nie dalibyśmy rady bez pieniędzy z Unii Europejskiej. Której twój PiS jest tak bardzo przeciwny. Unia na sam tramwaj dała 87 milionów. To jest więcej niż cudowny Polski Nieład na wszystkie inwestycje w całym powiecie.

Last edited 6 miesięcy temu by Januszek

Ci sami uśmiechnięci „darczyńcy” głosowali przeciw wsparciu finansowemu na budowę tunelu na przejeździe kolejowym przy Lutomierskiej

Precz z pisowską kliką. Dziękuję.

Precz z łaskawca z pisu.