Strona główna Aktualności Jach grochem o ścianę Jach grochem o ścianę: nasz powiat znowu na szarym końcu

Jach grochem o ścianę: nasz powiat znowu na szarym końcu

29
W poniedziałek politycy Prawa i Sprawiedliwości podali kwoty jakie przyznano samorządom w ramach tzw. Polskiego Ładu. Niestety, powiat pabianicki znowu jest na szarym końcu.

Jest nawet gorzej niż za pierwszym razem, bowiem w październiku minionego roku byliśmy na przedostatnim miejscu. Teraz mamy pierwsze miejsce na podium (oczywiście patrząc od końca) jeśli chodzi o kwotę w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

I nie będę się już więcej rozpisywał na ten temat, bo pan radny Piotr Różycki znowu zmiesza mnie z błotem i napisze, że „całą konferencję podpierałem ścianę i grzebałem w telefonie”. Panie radny w telefonie jest coś takiego jak notatnik, z którego korzystam. Nie będę się rozpisywał, bo liczby mówią same za siebie. Mam tylko pytanie do włodarzy z PiS, dlaczego mieszkańcy z powiatu pabianickiego dostają najmniej pieniędzy? Jaki jest klucz przyznawania tych środków? Czy płacimy mniej podatków? Czy powiat dostaje więcej kasy z jakichś innych programów? Dlaczego np. powiat radomszczański dostał ponad 2 razy tyle co my?

Panie radny Piotrze, może Pan w jakiś jasny sposób to wytłumaczy? Chętnie opublikuję merytoryczną odpowiedź.

“Jach grochem o ścianę” to cykl publicystyczny i prezentuje subiektywne opinie autora dotyczące życia w Pabianicach i powiecie pabianicki.

 

Przemysław Jach – red. naczelny portalu epainfo.pl
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Dostaliśmy najmniej bo u nas mało skromnych szewców, za to krnąbrnych informatyków cała masa.

Według PiS, drugi sort, najzywczajniej. Nam się nie należy.

Najzwyczajniej to w końcu nie wyrzucają pieniędzy w błoto. Daliby za dużo to by powstał kolejny szalet za 300 tys. …

Kaczyński uratował nas przed kolejnym szaletem miejskim. Zasług nie ma końca.

Lista planowanych inwestycji nie jest tajna. I nie ma na niej kolejnego szaletu. Z szaletu pisałeś pewnie ten marny komentarz.

hmm

Last edited 1 rok temu by Piotr R.

A co wy chcecie na tej wsi??? 😂😂😂
Kase biorą Ci nasi wybrańcy – biorą . Koniec tematu

Tak było przedtem, tak jest i teraz. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/program-inwestycji-strategicznych-polski-lad-podzial-pieniedzy-dla-samorzadow/v1xl41h
Ale to Onet. Niemiecki. Z Unii Europejskiej. Więc z pewnością to nieprawda.

Niech się cieszą z tego ze większość z nas pracuje w Łodzi czy innych miastach w dobrych firmach i maja podatki Boniecki mielibyśmy pracować w tym… to już dawno byśmy poszli z torbami ,rosną im tylko brzuchy z nic nierobienia ,jakiś dramat ci nasi rządzący ,meeega się cieszę ze tu tylko wracam na noc ,żenada drogie władze ,żenada !

To coś nt. Polskiego ładu i PiS?

Last edited 1 rok temu by Js

Panie Przemku, jak Pan będzie ciągle atakował najlepszą partię w historii RP to w końcu zamkną Pana i Pańską gazetę.

I dowiedzial sie Pan dlaczego? Zaprosili Pana i inna redakcje jak to sie zwyczajowo odbywa i siedzial Pan. Zrobil pan zdjecie i jest artykuł. I tak są kreowanie media z d…..

Ikarum, Ty tak na poważnie? Prawie z krzesła spadłem jak przeczytałem Twój komentarz. A może jesteś tym który tak jak inni poplecznicy, pracującym na „ciepłej” posadce w jakiejś spółce podległej PIS, że tak ich bronisz? Innego powodu nie widzę, bo to co ta partia robi z naszym krajem to jakaś kpina. Opamiętajcie się zanim będzie za późno. P.S. tak na marginesie nie jestem wbrew pozorom poplecznikiem opozycji, bo ta nadaje się tam gdzie PIS, ja się tylko boję o to co zostanie dla naszych dzieci, po tych nieudolnych rządach.

Kolego chętnie postawie Ci piwo…coraz więcej osób popiera i broni PiS, który ślepo wciska im ciemnotę, że to wina Tuska i putina. Mało nas już zostało, zdrowo myślących i martwiących się o nasza przyszłość…ps korzystałem z szaletu, czasem człowiek ma taką potrzebę
…P. Jachowi chodzi o równe traktowanie powiatów…a mieszkańcy są od rozliczania władz miasta za źle wydane środki…lepiej mieć te pieniądze niż zebrać żeby je dostać.

Widzę że nie wpuścili mojego komentarza, tak więc w skrócie…sto lat dla osób zdrowo myślących i widzących co się w naszym kraju dzieje…

Panie Redaktorze!
A czemu nie zapytał Pan o to senatora Łuczaka albo posła Matuszewskiego?

Wystarczyło jedno zdanie: „jak ta kwota przedstawia sie do innych powiatow”, wystarczy wlaczyc myslenie a nie nasluchiwac …..

Ale chodzi mi o pański felieton. No przecież o wyjaśnienie mógł się pan zwrócić do pana senatora lub posła. Po co Różyckiego, on nawet nie był na tej konferencji.

Czyli potwierdza Pan słowa Różyckiego, że się Pan na konferencja po d…ie drapie zamiast zadawać pytania, dociekać ?

Jak się ma władze w du…, to władza ma nas też w du…
Mam nadzieję, że wkrótce ta zbieranina pseudofachowców rządzącą naszym krajem zostanie wywieziona na taczkach.
Poczekajmy do jesieni, gdy za tonę węgla trzeba będzie zapłacić 3000 zł. a wtedy zagorzali wierni pisiej partii może otworzą oczy.

Za opozycji , przy ich nie daj boże rządach, dostaniesz dofinansowanie na piec gazowy 5 tysi , węgiel zniknie z rynku a ty będzie za gaz płaciła po 2 tysiące więc niż za węgiel. I dalej dymała w jakimś marketo-korpo-g…nie za banknoty pln z wizerunkiem Tuska.

Oleńko, nie musisz czekać do jesieni. nikt z nas nie jest niczyim niewolnikiem. Prawo naturalne! Po prostu olej system, nie czekaj na innych, bo nie musisz…. Wymaga troche pracy i walki ale samo się nie zrobi…

Panie Jach czy potwierdza Pan,że będzie startował na radnego ?

Czy powiat dostaje więcej kasy z jakiś innych programów?
Panie Redaktorze: jakichś.