Strona główna Aktualności Polityka Michał Pietrzak odchodzi z partii

Michał Pietrzak odchodzi z partii

17
Pabianiczanin Michał Pietrzak zrezygnowałem dzisiaj z członkostwa w Nowej Lewicy. – Jestem społecznikiem, nie politykiem – mówi szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Pietrzak na poważnie z polityką związał się na początku 2019 roku, kiedy został koordynatorem struktur miejskich Wiosny Roberta Biedronia. Później formacje lewicowe stworzyły wspólne ugrupowanie pod nazwą Nowa Lewica. W tych strukturach Pietrzak był wiceprzewodniczącym rady i zarządu zarówno w powiecie, jak i w województwie. W minionych wyborach startował do sejmu. Bez sukcesu.

– Decyzja o odejściu nie jest spowodowana wynikiem lewicy w wyborach i nie była łatwa. Podjąłem ją już wcześniej, informując przełożonych. Naszym głównym celem było odsunięcie PiS-u od władzy, dlatego całe siły i możliwości, ja i moi przyjaciele z frakcji Wiosna w Pabianicach, włożyliśmy w kampanię wyborczą, walcząc i przekonując do ostatnich minut. Mimo decyzji o odejściu daliśmy z siebie wszystko – wyjaśnia.

Pietrzak dodał, że nie bardzo potrafi odnaleźć się w strukturach partyjnych, w których dochodzi do sporów.

– Czuję po prostu, że w ostatnich miesiącach większość energii szła na spory wewnętrzne. Taka jest polityka, a ja w tej formie nie potrafię się odnaleźć – podsumowuje swoja decyzję. – Od wielu miesięcy słyszałem o sobie to co czułem – „jesteś społecznikiem, nie politykiem”. Zgadzam się z tym w stu procentach, jednak uważam, że obraz polityki zależy od nas samych i potrzeba nowych, świeżych osób, którzy ten obraz zmienią.

Michał Pietrzak pozostaje na stanowisku szefa pabianickiego sztaby WOŚP.

REKLAMA
Poprzedni artykułObława CBŚP. Zatrzymano kilka osób
Następny artykułNiecodzienna pasja Igora – niebezpieczna i nie do końca legalna
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

kto to jest pierwszy raz go na oczy widzę ?

Skoro oglądasz tylko „Wiadomości”…

Pierwszy klient kupiony przez PiS? Tam się nie dało to zaraz kolegę zobaczymy w nowych barwach.

Po co miałby iść do przegranych?

Pudło. Nie Michał.

Aż się popłakałem.

Nie poszło w wyborach. Ciekawe jakiej maści będzie pan w samorządowych na wiosnę? Mnie jednak ciekawi, kiedy będzie ten koncert Markowskiej? Tak się pan na tutejszym forum sadził, że wszystko z menagementem dograne. Powie pan społecznik, ile to kosztowało i z czyich pieniędzy?

No chyba jasne, b.dużo, i z WOŚP.

A rzeczywiście – było coś takiego. Dziękuję, że przypomniałeś.

A jakby został posłem to by świętował otwarcie nowej drogi w życiu? Bosze skąd ta hipokryzja i zakłamanie. WOŚP z całym szacunkiem do Pana Owsiaka ale zaczyna zbierać na zaniedbania rządzących po covidzie to szczytny cel ale zmierza to w stronę zbiórki na pokrzywdzonych po rządach poprzedników. Twarz kandydata z jakiejkolwiek partii prowadząca finał WOŚP… Świat się kończy. Logo koalicji obywatelskiej zaczyna coraz bardziej przypominać serce WOŚP… Partyjna zbiórka na szczytny cel. Na prawdę chciałbym żeby chodziło tylko o wspieranie i świętowanie a zaczyna przypominać narzędzie i partyjniactwo.

Last edited 1 miesiąc temu by Adam

Z wośpem lepszy grosz?

Gratuluję, cieszę się z każdego odejścia z lewicy. Jak widać spuścizna PZPR nadal ma tam duże znaczenie i cieszę się, z każdego kto to zauważy i zacznie nowe, lepsze życie.

Jeszcze tylko Ewa

Swoją prawdziwa twarz już ten pan pokazał. Koniunkturalizm i sprzedajność – zdrajcą ideałów wystarczy być tylko raz. Później już każdy wie z kim ma do czynienia.

Ewribady gołing tu pis

Ciekawe jaki mundurek przyodzieje

WOŚP apolityczny? Kampanią reklamową i dotacjami na kampanie wyborczą temu zaprzeczył.