Strona główna Sport Piłka nożna Kacper grał na Mistrzostwach Europy U-15

Kacper grał na Mistrzostwach Europy U-15

0

Wychowanek PTC – Kacper Dziuba w dniach 7-11 maja rywalizował w Danii w Mistrzostwach Europy U-15 w piłce nożnej.

Zawody Nike Premier Cup 2015 będące Mistrzostwami Europy U-15 odbyły się na obiektach Brondby IF w Danii. Pabianiczanin Kacper Dziuba wraz ze swoją drużyną – Legią Warszawa rocznik 2000 awans uzyskał dzięki zdobyciu tytułu mistrza Polski (WIĘCEJ).

W Mistrzostwach Europy będących także eliminacjami do Mistrzostw Świata U-15, które odbędą się w Manchesterze brało udział 19 zespołów z 17 krajów. Legioniści trafili do grupy B, gdzie ich rywalami byli: Stabaek IF (Norwegia), Budapeszt Honved (Węgry), Maccabi Hajfa (Izrael) i HNK Rijeka (Chorwacja).

W piątek i sobotę rano odbyły się mecze fazy grupowej, które trwały 2×20 minut. Zawodnicy Legii rozpoczęli turniej od pechowej porażki 0:1 z Maccabi Hajfa. „Legia była w tym meczu stroną zdecydowanie prowadzącą grę i atakującą, ale to zawodnicy z Izraela po jednym dobrym strzale cieszyli się ze zwycięstwa” – możemy przeczytać na stronie akademii Legii. Drugim piątkowym meczem był pojedynek z Budapeszt Honved, który zakończył się remisem 1:1. W sobotę rano zaś piłkarze z Polski pokonali 2:0 norweski Stabaek i przegrali 0:1 z chorwacką Rijeką.

Ta ostatnia porażka zamknęła warszawianom drogę do Mistrzostw Świata. Zwycięstwo dawało awans do najlepszej ósemki, remis powodował walkę o miejsca 9. – 12., a wobec porażki pozostała rywalizacja o miejsca 13. – 16. Tutaj Legia pokonała 1:0 szwedzkie Malmoe FF, a jedyną bramkę zdobył pabianiczanin Kacper Dziuba. Natomiast w ostatnim meczu turnieju Legia przegrała 1:2 z duńskim Borendby IF.

Skład Legii Warszawa 2000: Filip Białoruski, Wojciech Kossmann, Michał Mydlarz, Michał Gładysz, Sebastian Walukiewicz, Dawid Kisły, Daniel Cichocki, Kacper Ostrowski, Mateusz Praszelik, Wiktor Kłos, Jakub Sinior, Kacper Dziuba, Kacper Wełniak, Mateusz Szwed, Bartosz Szulc, Maks Sitek. Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Michał Kolanowski.

foto: akademia.legia.com

REKLAMA