Strona główna Aktualności Z miasta Dostaliśmy 117 tys. zł z ministerstwa

Dostaliśmy 117 tys. zł z ministerstwa

3

Pabianice dostały 117 tys. zł dotacji z budżetu państwa na dofinansowanie pensji asystentów rodziny, zatrudnionych przez Miejskie Centrum Pomocy Społecznej.

Dofinansowanie pochodzi z „Programu asystent rodziny i koordynator pieczy zastępczej”, ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

– Zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej od tego roku miasto musi zatrudniać asystentów rodziny, a powiat koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej (samorząd ma obowiązek, wcześniej miał możliwość). Przyznana dotacja pokryje wynagrodzenie sześciu asystentów rodziny. Dwóch zatrudnionych na 12 miesięcy, trzech na 6 miesięcy, jednego na 5 miesięcy. Dwóch asystentów będzie miało pod opieką po 14 rodzin, czterech – po 12 rodzin. Pabianice dostały wysokie dofinansowanie, które uwzględnia 60 proc. kwoty zgłoszonej we wniosku. Dzisiaj, 13 maja prezydent Grzegorz Mackiewicz podpisał oświadczenie o przyjęciu dotacji – mówi Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Asystenci rodziny w Pabianicach to nie nowość. Pracują od dwóch lat, zatrudnieni w ramach realizowanego przez MCPS projektu „Drogowskaz – Przemiana”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do zadań asystenta należy m.in. udzielanie pomocy rodzinom w poprawie sytuacji życiowej, w rozwiązywaniu problemów socjalnych i problemów wychowawczych z dziećmi, udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej. Asystent rodziny może zostać przydzielony na wniosek pracownika socjalnego lub na mocy decyzji sądu rodzinnego.

REKLAMA
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proszę powiedzieć kto pracuje w MCPS ??? Pieniądze zostaną właściwie zagospodarowane ????

Ja pracuję w MCPS, ula a czy pieniądze, które Ty posiadasz właściwie wydajesz, czy na pierdoły?

Ile dostaliśmy w zeszłym roku ? To więcej, czy mniej ?