Strona główna Aktualności Biznes Market rośnie jak na drożdżach

Market rośnie jak na drożdżach

18
Dokładnie miesiąc temu ekipy budowlane wjechały na teren przy ul. Ossowskiego, a dziś widać już bryłę budynku nowego marketu Dino.  

Gdyby w takim tempie realizowane były miejskie inwestycje, prezydent Pabianic nie musiałby się martwić o kolejne wybory. Dokładnie 11 stycznia informowaliśmy, że pierwsze ekipy budowlane pojawiły się na działce sąsiadującej z LOK-iem, tymczasem budynek ma już ściany, a lada dzień dekarze zaczną układać dachówkę.

Będzie to szósty sklep Dino w naszym powiecie (planowana jest budowa siódmego WIĘCEJ), a trzeci w Pabianicach. Przypomnijmy, że w maju 2021 roku otwarto Dino przy ul. Partyzanckiej.

Na koniec września 2021 r. łączna liczba marketów Dino wyniosła w Polsce 1706. Dla porównania, Biedronka na koniec czerwca 2021 roku miała 3154 sklepów, a Lidl ma około 770 placówek handlowych.
Ekspansja Dino jest jednak imponująca. W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. Dino Polska konsekwentnie zwiększała rozmiary swojej sieci handlowej otwierając 234 nowe sklepy, tj. o 53% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Siecią Dino Polska zarządzają profesjonaliści, zaś naszym miastem kompletni amatorzy.

Potwierdzam. Pieniądze miejskie to łatwo się je wydaje i nie ponosi odpowiedzialności. Dla właściciela sklepu każdy dzień opóźnienia to wymierne straty.

to prawda

I pewnie ten market kosztuje mniej niż powiatowa hala sportowa.. a podobno na dekarzy czeka się latami

Kosztuje mniej bo inna technologia. W takiej hali nie chciałbyś przebywać 🙂

Po co prezydent ma się martwić wyborami? Może nie chce kolejnej kadencji.🤪

Tak by było najlepiej dla przeważającej większości mieszkańców Pabianic i okolic.

Chce nie chce. Urzędasy i ich rodziny i tak go wybiorą. Byle nie z pisu to klapki na oczach pabianiczan

Może będzie inny kandydat nie z pisu.

Dino jest ok. Pamiętacie aferę o bułki ,, społem” zwane pabianickimi ? Mnie zastanawia jedno… …czemu taka bułka w sklepie kosztuje 50-60 groszy, a w Dino 37. Można ? Widocznie można. Panie Przemku sugeruje się zająć tematem 😉

Bo z pieczywa głęboko mrożonego. Nie ma porównania ze świeżym wypiekiem. Do tego inna jakość mąki.

Akcje Dino spadają na łeb na szyję a ceny w tych sklepach to jakaś masakra, nie wspominając o jakości wędlin

https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/koszyk-cenowy-co-sie-stalo-z-cenami-w-dino,105423.html

Ceny akcji spadają ? Co z tego, skoro spółka notuje coraz większe zyski ?

Witam. Faktycznie sieć Dino rośnie w oczach i od strony kapitału i od strony zatowarowania natomiast miałem przyjemność obserwować budowę jednego ze sklepów i to co zobaczyłem było czeskim filmem. Przy budowie są określone pewne procedury nakładane prawem budowlanym oraz zdrowym rozsądkiem ale jak można wybudować coś co tak naprawdę nie spełnia rządnych praw. Nie zdjęto humusu… Beton lano w błoto… Ściany fundamentowe murowano przy minus 10…. A śmieci i inne cuda wrzucono pod chudziaka. Nie zrobiono ocieplenia bo po co skoro są panele fotowoltaiczne. Położono tynk na siatkę którą doklejono do muru ale przecież to nie ma znaczenia.. Krzywo… Czytaj więcej »

Jeżeli wypowiadasz się na temat budowy to dobrze byłoby mieć trochę pojęcia w tej dziedzinie. Bo sam nie wiesz co piszesz. Są różne techniki a odbiór budynku i tak muszą zrobić. To nie 70 mkw na działce w Ldzaniu. Wracaj do Biedronki jak ci nie pasuje!

Nikt nie pytał lokalnych mieszkańców czy sobie życzą sklep po sąsiedzku. Wielkie dzięki za kolejny sklep pod okami. Ciekawe czy urzędnicy też takie sąsiedztwo preferują.

Sklep nie pod oknami ale po drugiej stronie ulicy, możliwe że dzięki temu niektórzy kierowcy małych samochodzkow naucza się parkować.

Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie nikt pytać nie musi. Jest plan zagospodarowania i w granicach planu mogą się poruszać bez pytania o zgodę ludzi, którym nic nigdy nie pasuje.