Strona główna Na sygnale Pożary Manewry strażackie: wójt dostał z działka

Manewry strażackie: wójt dostał z działka

0

Druhowie z ochotniczych jednostek straży pożarnej w gminie Dobroń mieli manewry. Według scenariusza, palił się las w Ldzaniu koło trasy S8.

Tak przebiegały manewry:

24 lipca około godzinie 17:15 patrol straży leśnej zauważył pożar poszycia leśnego i przystąpił do akcji gaśniczej przy pomocy agregatu zainstalowanego na samochodzie terenowym. Dym dostrzegł też dyżurny lasów państwowych monitorujący obraz z kamer zainstalowanych na wieży obserwacyjnej Lasów Państwowych w Sędziejowicach i na wieżowcu przy ulicy Łaskiej Pabianicach. Punkt Alarmowy Nadleśnictwa zawiadamia straż pożarną. Dyżurny dysponuje na miejsce zastępy z gminy Dobroń oraz z ościennych gmin. Pożarem objęty jest obszar ok. 0,5 ha lasu IV klasy (powyżej 60 lat).

Po przyjeździe na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że poszkodowani zostali funkcjonariusze straży leśnej. Jeden z nich został podtruty dymem, drugi poparzony ogniem. Leśnikom pomocy przedmedycznej udzielili strażacy.

Podczas prowadzenia akcji gaśniczej jeden ze strażaków wpadł do rzeki Grabi, gdzie zorganizowany został punky czerpania wody. Mężczyzna po chwili został dostrzeżony przez kolegów i wyłowiony z wody. Druhowie przeprowadzili resuscytację. W trakcie działań jeden z ratownik dostał udaru cieplnego. Jemu też została udzielona pomoc.

Jednym z gości był Robert Jarzębak, wójt gminy Dobroń. Kiedy z zaciekawieniem przyglądał się działaniom strażaków, na miejsce przyjechał bojowy wóz ochotników z Markówki. Strażacy przygotowywali się do gaszenia pożaru, nagle jeden z nich nieopatrznie uruchomił działko wodne skierowane prosto na wójta.

– To był chrzest bojowy samochodu, który druhowie z Markówki otrzymali od senatora Andrzeja Owczarka – podsumował Mariusz Krulik, komendant gminny w Dobroniu i organizator manewrów.

W manewrach brało udział 14 zastępów,

pojazdy ciężkie:
481 25 JRG Pabianice,
489 05 OSP KSRG Dobroń,
489 40 OSP KSRG Pawlikowice,
489 65 OSP KSRG Chechło,

pojazdy średnie:
487 21 OSP Ldzań,
487 24 OSP Markówka,
487 25 OSP Mogilno,
487 31 OSP Orpelów,
489 07 OSP KSRG Dobroń,

pojazdy lekkie:
487 23 OSP Markówka,
487 28 OSP Morgi,
487 32 OSP Róża
489 06 OSP Dobroń,
489 67 OSP KSRG Chechło.

REKLAMA
Poprzedni artykułZwyciężczyni Pabianickiego Półmaratonu na dopingu?
Następny artykułFotoradar ma wakacje
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments