Strona główna Sport Sport młodzieżowy Madaj rzucił Chrząszczem i zdobył medal (ZDJĘCIA)

Madaj rzucił Chrząszczem i zdobył medal (ZDJĘCIA)

0

Kontuzjowany Jakub Madaj zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach.

Zawody przy okazji jubileuszu 110-lecia zorganizowało PTC w hali powiatowej przy św. Jana. Swoje 60-lecie obchodzi też sekcja zapaśnicza. Z tej okazji Polski Związek Zapaśniczy odznaczył zasłużonych sportowców, trenerów i działaczy. Pamiątkowe medale otrzymały również osoby sprzyjające rozwojowi sekcji w Pabianicach. Gościem specjalnym był mistrz świata i Europy w zapasach – Andrzej Supron.

Do walki o medale MP stanęło 5

 

zawodników PTC: Krystian Miszaszczyk (66kg), Patryk Stępień (96kg), Dawid Grobelny (86kg), Jakub Madaj (86kg) i Mateusz Domagała (120kg).

Krystian Miszaszczyk zaliczył debiut i z pierwszej walki wyszedł zwycięsko. W drugim pojedynku, przy wysokim prowadzeniu położył się na plecy z własnej akcji. Następnie przegrał dwa starcia i zajął 14. miejsce w stawce 24 zawodników. Nieudany występ zanotował Patryk Stępień, który przegrał dwie walki.

Do rundy finałowej awansowali Madaj i Domagała. W walce o brązowy medal Jakub Madaj pokonał 8:0 Filipa Chrząszcza z Pogoni Ruda Śląska, który jest ubiegłorocznym mistrzem kraju. Kuba walczył pomimo poważnej kontuzji. Naszemu juniorowi pękła małżowina uszna. Co ciekawe, w rundzie eliminacyjnej Jakub sprawił nie lada niespodziankę, pokonał swojego klubowego kolegę – Dawida Grobelnego, który zajął ostatecznie 11. miejsce.

W drugim pojedynku o brąz (kat 120kg), po zaciętej walce Mateusz Domagała musiał uznać wyższość kilkanaście kilogramów cięższego rywala – Mateusza Karecińskiego z Olimpijczyka Radom (ubiegłoroczny mistrz Polski). Mateusz przegrał 7:9 i ostatecznie zajął piąte miejsce.

– Nie liczyliśmy na sukces, bo nasi chłopcy dopiero weszli w wiek juniorski i walczą z zawodnikami o 2 lata starszymi od siebie. Tym bardziej cieszy brązowy medal Jakuba – podsumował trener Waldemar Sawosz.

W zawodach wystartowało 115 zawodników z 41 klubów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments