Strona główna Aktualności Komunikacja Lustra stanęły na Piaskach

Lustra stanęły na Piaskach

18

Lustra pojawiły się na kilku skrzyżowaniach na Piaskach. O ich ustawienie apelował radny Antoni Hodak.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej złożył wniosek o ustawienie luster przy skrzyżowaniach z ulicą Moniuszki oraz Dąbrowskiego na biurko prezydenta Grzegorza Mackiewicza na początku lutego.

„Na skrzyżowaniu ulicy Moniuszki z ulicami podporządkowanymi w stosunku do niej często dochodzi do groźnych wypadków samochodowych. Pierwszym przykładem z brzegu jest chociażby zdarzenie z ostatniej soboty (31 stycznia), kiedy na skrzyżowaniu ul. Moniuszki z ul. Kamienną doszło do wypadku, w którym jedna osoba została ciężko ranna. Najczęściej przyzcyną wypadków w tej okolicy jest niewystarczająca widoczność dla kierowców wyjeżdżających z ulic podporządkowanych – widoczność pogarszają w największej mierze drzewa rosnące w pobliżu skrzyżowań” – argumentował we wniosku radny Antoni Hodak.

Prezydent odpowiedział wówczas, iż „Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej w Pabianicach wystąpi z wnioskiem do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach o przekazanie informacji na temat zdarzeń drogowych na tych skrzyżowaniach w latach 2013-2014 oraz do Komisji ds. Organizacji i Zarządzania Ruchem na drogach powiatowych i gminnych w celu wydania opinii w tej sprawie”.

Po ponad 5 miesiącach lustra pojawiły się na skrzyżowaniach. – Bardzo się cieszę, że udało się choć trochę poprawić bezpieczeństwo na wymienionym skrzyżowaniu. Podziękowania za pomoc w tej sprawie dla wiceprezydenta Łuczaka oraz prezydenta – skomentował finał akcji na swojej stronie na facebooku radny Hodak.

Lustra stanęły na trzech skrzyżowaniach. Na uznanym za najbardziej niebezpieczne skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Tkackiej lustra pojawiły się po obu stronach. Pojedyncze zamontowano natomiast na skrzyżowaniach Moniuszki/Matejki oraz Moniuszki/Konopnickiej.

REKLAMA
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

prosiliśmy także o lustro na rogu ul. Żytniej z N.Gryzla i co? Tam jest mega niebezpiecznie. Zwłaszcza, że to wylot z przedszkola

nie wystarczy „wam” że zrobiliście z żytniej jednokierunkową (bo przedszkole srole… i mega niebezpiecznie). Ludzie muszą się teraz dymać na około chcąc do bloku na rogu żytnia-gryzla dojechać…. naucz się lauluniu poruszać po drogach a nie wymyślać mega problemy. może rondo tam zrobić?

To nie jest teren radnego Hodaka. A dieta pewnie zbyt niska, żeby wybrać się drugi kraniec miasta.

pewnie wybrali swojego radnego

Skrzyżowanie Tkacka/Dąbrowskiego to też nie jest mój okręg wyborczy, a mimo to zająłem się poprawą bezpieczeństwa w tym miejscu. Nie jest tak, że zamykam się na swój okręg wyborczy i nie reaguję na sygnały jego nie dotyczące – radny jest przedstawicielem mieszkańców nie tylko z jego okręgu.

Jednocześnie nie ukrywam, że zawsze największy priorytet mają u mnie kwestie mające znaczenie dla mojego okręgu, bo to jego mieszkańcy mnie wybrali, im złożyłem konkretne obietnice i to wobec nich czuję się najbardziej zobowiązany.

Ale budżet nie był na tyle napięty żeby podwyższyć diety?

Po raz kolejny i w kolejnym miejscu słyszę tę nieprawdziwą informację. Niniejszym oświadczam, że diety radnych nie zostały podniesione. Co więcej dokonaliśmy oszczędności, likwidując jedną z komisji.

Ale wcześniej chyba utworzyliście dodatkowe komisje. Ile komisji zostało utworzonych? Jak dobrze pamiętam została utworzona więcej niż jedna komisja tak więc likwidując następnie jedną nie poczyniliście żadnych oszczędności. Dla przykład: utworzone 2 komisje, usunięta 1. Nie jest to oszczędność gdyż dalej jest +1 komisja.
Ale podwyżce wynagrodzenia Prezydenta chyba już Pan nie zaprzeczy?

Na początku kadencji było 6 komisji, kilka miesięcy później ograniczyliśmy ich liczbę do 5. Jest to oszczędność – nie otrzymuje dodatku do diety przewodniczący i wiceprzewodniczący tejże komisji, której już nie ma. Od początku kadencji liczba komisji spada, nie rośnie. Nie zaprzeczę podwyżce dla prezydenta i sądzę, że to była bardzo dobra decyzja. Płaca powinna być uzależniona w istotnej mierze od kompetencji. Wykształcenie i merytoryczne przygotowanie do pełnienia urzędu prezydenta jest nieporównanie lepsze w przypadku prezydenta Mackiewicza, jeśli zestawimy go z byłym prezydentem Dychto. Dlatego otrzymywanie przez obecnego prezydenta pensji o takiej samej wysokości jak jego słabo przygotowany do pełnienia… Czytaj więcej »

Niech Pan nie mydli oczu. Na początku były 4 komisje, natomiast 8grudnia 2014 roku radni PiS powołali 2nwe komisje. Po ograniczeniu komisji do 5 i tak mamy komisję o 1 więcej za rządów PiSu. W 2 nowo utworzonych komisjach przewodniczącymi zostali radni PiS. Co do pensji Prezydenta to poprzedni Prezydent był pomyłką i otrzymywał po prostu za wysokie wynagrodzenie. Obiektywnie podwyżkę można dać po roku urzędowania, a nie po 8miesiącach. Sądzę również, że Pabianice nie są tak dobrze zarządzanym miastem i w tak dobrej kondycji, aby Prezydent otrzymywał najwyższą możliwą pensję. Szanuję Pana, że jako jedyny radny publicznie prowadzi Pan… Czytaj więcej »

Cztery komisje były w ubiegłej kadencji. Po rozpoczęciu każdej kadencji ustala się układ komisji od nowa. Taka liczba komisji zdecydowanie nie sprawdziła się w poprzedniej kadencji, planowaliśmy już w grudniu ustalić liczbę komisji na pięć – taki układ byłby najbardziej efektywny, patrząc na doświadczenia poprzedniej kadencji. Tylko i wyłącznie w wyniku trudnych negocjacji, bez entuzjazmu, zgodziliśmy się na sześć komisji w miejsce czterech w ubiegłej kadencji (zyskał na tym klub PO – dostał funkcje przewodniczących dwóch komisji). Kilka miesięcy później zdecydowaliśmy się zlikwidować komisję infrastruktury społecznej i spraw obywatelskiej, przenosząc jej zadania do nowej, dużej komisji, dochodząc w ten sposób… Czytaj więcej »

Jeśli chodzi o ulicę Zamkową to w ramach Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego (początek realizacji projektu jest zaplanowany na 2018 rok) jest przewidziany remont ulicy Zamkowej, w tym na odcinku, gdzie teraz są tzw. kocie łby. Z cała pewnością nawierzchnia przy realizacji tego projektu zostanie wyrównana – pytanie tylko jaką metodą.

Dziękuję za odpowiedź. Szkoda, że będzie to dopiero za ponad 3 lata.
Oby tak dalej Panie Hodak, a może kiedyś będe na Pana głosował w wyborach prezydenckich 😉

Mówiąc szczerze to już z dużym trudem udało się wygospodarować środki na lustra opisane w artykule. Budżet jest bardzo napięty. Lustra na skrzyżowaniu Żytnia/Gryzla przyjmuję jako zapotrzebowanie do wzięcia pod uwagę w ramach budżetu na rok 2016.

BRAWO PANIE ŁUCZAK! I brawo dla redaktorów! w Końcu wiemy kto co załatwia!!!

Każde takie działanie poprawia bezpieczeństwo ludzi. Bardzo dziękujemy

Brawa za działanie dla mieszkańców Pabianic

Dobrze ze sa Tacy co ich słuchają.