Strona główna Na sygnale Kryminalne Pod lupą sklep z dopalaczami przy Brackiej

Pod lupą sklep z dopalaczami przy Brackiej

2

Policjanci wzięli się za sklep z dopalaczami przy Brackiej. Zabezpieczono prawie 300 opakowań z talizmanami.

17 lipca pabianiccy podczas obserwacji lokalu, w którym jak wynikało z informacji wcześniej odbywała się sprzedaż dopalaczy zauważyli, że pojawiają się tam kolejni klienci.

– Mimo, iż oficjalnie sklep był nieczynny personel obserwujący front przez kamerę wpuszczali poszczególne osoby. Kryminalni wylegitymowali 6 amatorów dopalaczy. Wszyscy to mieszkańcy Pabianic w wieku od 22 do 52 lat. Zostali przesłuchani w komendzie. Znaleziono przy nich zakupione substancje, które będą poddane szczegółowym badaniom laboratoryjnym – mówi podinsp. Joanna Kącka, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Niewykluczone, że mężczyźni ci usłyszą zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci przeszukali sklep, gdzie zabezpieczyli 130 opakowań produktów pod nazwami talizman kierowcy, talizman szczęścia, amulet ochronny czy też talizman wampirów.

Dzień później policjanci kontynuowali obserwację. Wieczorem, gdy ze sklepu wyszło 4 mężczyzn, zostali oni wylegitymowani. Okazało się, że to mieszkańcy Pabianic w wieku 26-30 lat. Mieli przy sobie łącznie 4 opakowania dopalaczy, które zostaną przebadane pod kątem obecności substancji zabronionych. Mężczyźni zostali przesłuchani. W tej sytuacji kryminalni ponownie skontrolowali sklep. Znaleziono 159 opakowań dopalaczy o różnych nazwach, które zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań. W zależności od ich wyników zostaną przedstawione stosowne zarzuty.

REKLAMA
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co to za pokazowki?, kary zadnej nie bedzie a w internecie sklepy czynne sprzedaz idzie, kpina, ludzia wmawiaja ze walcza z dopalaczami a to jedna wielka pokazowka dla lemingow,

no i niech wpadaja tam codziennie i zabieraja wszystko
pewno ze to nie prawdziwa walka ale dobre i to