Pabianiczanie w ramach 6. kolejki II. ligi podejmowali u siebie ekipę z Konstantynowa Łódzkiego. Gospodarzom udało się wziąć odwet za zeszłoroczną porażkę przed własną publicznością.

Pabiks Forma u DyBy Pabianice – KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 29:25 (20:12)

Piorunujący start zanotowali pabianiczanie. Nie dali się zaskoczyć jak w kampanii 2017/2018 i od początku mocno naciskali rywali. Pierwszą bramkę zdobył Dawid Bilichowski, a w jego ślady poszli Skowroński i Pietrzkowski. Mogło być już 4:0 dla Pabiksu, ale swój rzut karny zmarnował Kuśmierczyk.

W końcu goście się obudzili i bramkę na 3:1 zdobył Trojanowski. Pabianiczanie mieli jednak wszystko pod kontrolą i kolejna seria trzech bramek z rzędu z naszej strony sprawiła, że na tablicy było już 8:3. W końcu celownik ustawił także Kuśmierczyk, który w 16. minucie zdobył swoje pierwsze trafienie, a po chwili dołożył kolejne dwa.

Przewaga Pabiksu się utrzymywała i w końcówce Włókniarz wreszcie zdołał pójść na wymianę punkt za punkt. Z tym, że konstantynowianie powinni odrabiać 8 bramkową stratę i taka gra też nie była im na rękę. Do szatni po pierwszej połowie ekipy zeszły przy stanie 20:12.

Po zmianie stron wysokie tempo z początku spotkania dało się szczypiornistom wyraźnie we znaki i ci trochę zwolnili. Kolejnego karnego zmarnował Kuśmierczyk, ale odpłacił się za to dwoma bramkami z gry.

Im bliżej końca, tym Pabiks grał coraz bardziej rozkojarzony. W ostatnich minutach KKS zdobył cztery bramki z rzędu, ale czasu na doprowadzenie do remisu goście już nie mieli. Pabianiczanie kontrolowali sytuację i dowieźli do końca cenne zwycięstwo z lokalnym rywalem.

Przed pabianiczanami w rundzie pierwszej już tylko jedno spotkanie. W przyszłą sobotę o godzinie 18:00 zagramy u siebie z Anilaną Łódź. Później przyjdzie czas na rundę rewanżową.

Pabiks: Łuczyński, Pietrzykowski (5), Strzelec, Witczak, Nowicki (1), Skowroński (5), Laskowski (1), Biernat, Walocha, Bilichowski (4), Kaźmierczak (1), Kuśmierczyk (9), Sztajnert (2), Kempiński (1), Przybylski.

KKS: Walczak, Bartosz Borsiak (3), Trojanowski (4), Zajkiewicz, Jencz (5), Kaflak (1), Szymczyk, Stawicki, Lux (2), Hynasiński, Kubiak (4), Stępień (5), Michał Borsiak, Brański, Świątek, Świątkiewicz (1).