Strona główna Aktualności Polityka Kto na listach wyborczych?

Kto na listach wyborczych?

17

Trwa prognozowanie na temat obsadzenia list wyborczych w nadchodzących wyborach do parlamentu. Jest kilku pewniaków.

Pabianice należą do okręgu sieradzkiego i o tym kto wejdzie do parlamentu (12 osób) zadecydujemy razem z mieszkańcami powiatów: kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, pajęczańskiego, poddębickiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńskowolskiego i zgierskiego. Uprawnionych do głosowania jest prawie 800 tys. osób.

Na pierwszych miejscach list wyborczych do sejmu zapewne nic się nie zmieni. Prawo i Sprawiedliwość wystawi Grzegorza Schreibera, Platforma Obywatelska stawia po raz kolejny na Andrzeja Biernata, Sojusz Lewicy Demokratycznej, a raczej Zjednoczona Lewica na Cezarego Olejniczaka (na zdjęciu). Polskie Stronnictwo Ludowe rekomenduje Pawła Bejdę, byłego wicewojewodę. To jedyna większa zmiana, bo w poprzednich wyborach z listy PSL wszedł Mieczysław Łuczak.

Co wiemy o kandydatach?

Zdecydowanie najwięcej informacji można zebrać na temat byłego ministra sportu, choć w ostatnim czasie są to informacje negatywne. Jego oświadczenie majątkowe kontrolowali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a później okazało się, że jest jednym z bohaterów „afery taśmowej”. Chwilę po ujawnieniu tych informacji złożył dymisję. Trzeba jednak przyznać, że był jest posłem najbardziej zaangażowanym w życie naszego powiatu. To on miał przyczynić się m.in. do rewitalizacji Parku Słowackiego czy zakupu nowoczesnej drabiny dla strażaków.

Z Grzegorzu Schreiberze z informacji prasowych wiadomo głównie, że nie płacił za wynajem lokalu w Bydgoszczy, a później oskarżył Gazetę Pomorską, że odważyła się o tym napisać. W Pabianicach bywa rzadko. Większa aktywność wykazuje poseł Piotr Polak, który również znajdzie się na liście PiS.

Natomiast Cezary Olejniczak z SLD był widziany w naszym mieście podczas kampanii do europarlamentu, kiedy promował Michała Bąkiewicza. Panowie grali u nas w siatkówkę.

Jeżeli chodzi o nazwiska lokalnych działaczy, to na listach PO zobaczymy Monikę Pawlak-Szpotan (była radna powiatowa z Ksawerowa) oraz Arkadiusza Jaksę (wiceprzewodniczący rady powiatowej). Gazeta Wyborcza poinformowała, że PiS chce wystawić w woj. łódzkim do senatu Krzysztofa Ciebiadę (wicedyrektor w Zakładzie Energetyki Cieplnej)  oraz Macieja Łuczaka (wiceprezydent Pabianic). Tutaj obowiązują okręgi jednomandatowe. Oznacza to, że jeden z nich musiałby startować w innym okręgu.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zastanawia się nad kandydaturą Marka Gryglewskiego (radny powiatowy), który uzyskał świetny wynik w wyborach samorządowych. – Jeszcze nie podjąłem decyzji – powiedział Gryglewski.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

jak czytam Krzysztof Ciebiada wicedyrektor w Zakładzie Energetyki Cieplnej osiągnięcia a do niedawna jeszcze szwacz na minusie – to wyjaśnia wszystko to przypomina mi się tekst Pawlaka co powiedział do kargula jak się dowiedział że obaj lecą do Ameryki z filmu sami swoi – to lepszego nie było tylko……..

inexes

Król Julian -ty kłamca jesteś .Wystarczy wejść na oświadczenie majątkowe .Chciałabym być taka biedny jak Ciebiada .A szwacz nie szwacz ale człowiek miał głowę do interesów i zarobił ,Może ty się pochwalisz swoim majątkiem. Tak jak już ktoś tu napisał umiecie tylko jadem ludzi karmić a sami jesteście nieudacznikami

no to sprawdzmy:
https://bip.lodzkie.pl/files/698/Oswiadczenia%20majatkowe/2015/Radni/Ciebiada.pdf
https://bip.lodzkie.pl/files/697/2015/08_01/Ciebiada.pdf

w obu oswiadczeniach stratę p. Ciebiada wykazuje pomimo kilku aut i nieruchomosci – co to oznacza? ze generuje wysokie koszty, aby uniknac placenia podatku dochodowego. Chyba podobna afera byla z żoną p. Nowaka, która od kilku lat na 'stracie jechała’.
Sprawa powinna się zainteresować Skarbówka.

Sama prowadzę interes i w jedym roku inwesujesz i masz straty a w drugim masz zyski .Jesli ktoś prowadzi firmę tak to wyglada i nikogo to nie dziwi .Ale jak się siedzi za biurkiem i nie zna sie na tych mechanizmach to znaczy że się nie zabiera glosu

Zgadza się, dlatego wiele firm 'inwestuje’ przez lata w nowsze samochody, maszyny w leasingu aby zwiekszac koszty, by uniknac podatku dochodowego i dodatkowo uzyskac efekt tarczy podatkowej.

Ciebiada??? Ten (moderacja) bez wykształcenia wyższego??? Hańba dla prezydenta, który dał mu stanowisko za polityczne poparcie a nie musiał. Ot klasa polityczna pabianicka!!!

A co ty -Oliwia- zrobiłeś lub zrobiłaś dla tego miasta ?????Umiecie tylko podszywać się dziwnymi nickami i pisać żle o człowieku i szkalować jego imię.Jesteście tchórzami którzy maja na pewno jakieś kompleksy. Znam dobrze Ciebiadę ,nikomu nie ukradł, doszedł ciężką pracą do tego co ma .Zbudował obóz prawicy w mieście którego się boją Platformersi .Ciężko na wszystko pracuje a co Wy zrobiliście Potraficie tylko opluwać ,znieważyć człowieka ,odrzeć go z godności. Wstyd mi za takich tchórzy jak Wy ludzi ,którzy leczą swoje kompleksy ,krytyką innych .Jesteście śmierdzącymi tchórzami i pewnie całe życie tacy będziecie

tak jest, w zupełności się zgadzam. Popieram

Ciebiada to pikus, najsmiesniejszy jest judasz rozliczeniowy Biernat, bohater afery tasmowej, Partia Oszustow

Z tego co mi wiadomo to Ciebiada zajmue się wyśmiewana przez wszystkich(też sie z tego śmiałem) Geotermią w Pabianicach .Zresztą to jego dziecko z wyborów i ważny wtedy punkt w jego kampanii .Natomiast slysze że ta geotermia ma wypalić w naszym mieście Jeśli rzeczywiście powstaną u nas baseny i termy ,obiecałem kiedyś że cofnę to co mówiłem złego o Ciebiadzie i przeproszę go na łamach EPAinfo

Atakuję się tylko tu jedną osobę.Jestem przekonana że ten atak to odciągniecie uwagi od obozu PO .Pan Biernat (wykształcony ) z zarzutami ,pan Jaksa (wykształcony) który zakupił na ulicę Piotrkowską doniczki i drzewka za ponad 10 tys zł. Wyrzucił nasze publiczne pieniądze i ciszą??? Afera za aferą [w Pabianicach pan Roszak] ,praca w mieście załatwiona przez kolesi p.Rąkowski (wykształcony) który gdyby nie partia PO byłby nikim.Jego żonka Naczelnik Wydziału w Starostwie i tu nie widzicie nic strasznego Narzeczona pana Krasińskiego zatrudniona w zieleni miejskiej,ciekawe czy Prezydent Mackiewicz o tym wiedział,????.Obłuda ludzka jest wielka ,,,,,

Ania atakujesz jedną osobę czy poprostu nienawidizsz PO? BO tylko one cie bolą… Dodatkwo poczytaj o budżecie obywatelskim – to Łodizanie takich donic chcieli i na nie glosowali wiec je mają chodź Jaksa opiniowal ten projekt negatwnie -ale to nie jego zdanie a wiekszosci mieszkańców się liczyło. Łodizacy ciesza sie z pieknej Piotrkowskiej i w okejnych zgloszeniach do budżetu chca kolejnych własnie takich donic wiec nic TObie do Łodizaków i ich spojrzeniu na co pojda ICH pieniądze.

-Olcia-To może było z Budżetu Obywatelskiego. ,Nie neguję doniczek i drzewek ,Ja krytykuję jak pan Jaksa mógł zapłącić tyle pieniędzy ,ponad 10 tys .. Można było kupić doniczkę i drzewko ,która proponowali mieszkańcy 3 tys za komplet .Ale fajnie się wydaje nie swoje pieniądze ..Pytanie do pana Jaksy ,czy prywatnie zakupiłby takie doniczki i drzewka sobie na działkę ??? Chodzi mi o marnotrawienie naszych wspólnych pieniędzy A w tym jak każdy wie ludzie z PO są najlepsi

człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy – niezależnie czy wykształcony czy nie (patrz prof Niesiolowski lub Pawłowicz). Obłuda osób na świeczniku przekroczyła rubikon. P. Schreiber – nauczyciel Polskiego od lat ustawiany przez partie w różnych urzędach, to samo teraz Ciebiada – w innych partiach nie lepiej. Przy wyborze komendanta Straży Miejskiej jest więcej wymogów niż na parlamentarzyste – ot taki paradoks. Odnośnie p. Jaksy to te drzewa przynajmniej stoją razem z doniczkami i je widać codziennie w Łodzi, natomiast sztuczne stanowisko dla Ciebiady jest tylko kosztem (rzędu 15kPLN miesięcznie brutto) dla miasta. Jeśli nawet termy w Pabianicach… Czytaj więcej »

Od lat nieudolni ludzie PO szkodza Pabianicom i Polsce. Naczelny , ale jeden z wielu (nizej trafnie opisano inne) pabianicki przyklad to radny Rąkowski, który musiał jechać do liceum aż do Łasku, a na studia do Poznania, żeby w ogóle mieć jakieś nawet kiepskie wyksztalcenie w slabych placówkach. W Pabianicach i Łodzi pewnie by sie poznali szybko na jego „mądrości”? Do tego bezczelnie obsadzil własną żone w starostwie – absolwentka jakiejs prywatnej uczelni w Łodzi i to … politologii naczelniczka w starostwie. W dodatku wepchnał ją na liste do tej samej rady, co on startował. Sobie załatwił pracę u partyjnego… Czytaj więcej »

gdyby geotermia miała przynieść jakikolwiek zysk i była by rentowna to na pewno był by nią zainteresowany Pan Furman a jak widać są to tylko ciebiadowe mrzonki za tysięcy na miesiąc a z ptalfusami z Rąkowskim na czele to macie racje

Nie gloryfikujmy Furmana. Opierdzielił markę Frugo bo nie widział sensu jej promowania. Dychto ufał mu w ciemno. Efekty widać. To znaczy nie widać. Kocie łby na Zamkowej i nie tylko, walące się rudery i kształt Starego Rynku to trwałe i wieczne symbole stagnacji miasta. A ponoć jest projekt rewitalizacji. Szkoda, że w innych miastach już realizowany, bądź ukończony, a u nas tylko od lat na papiurze. Gdy inne samorządy korzystały z kasy unijnej w Pabianicach władowano setki milionów w szpital. Koszta tego pomysłu totalnie dobiły miasto w zakresie inwestycji i będziemy za to bekać, jak nasze wnuki za projekt tuskowej… Czytaj więcej »