Strona główna Aktualności Z miasta Kto i kiedy przebuduje Bulwary?

Kto i kiedy przebuduje Bulwary?

2

Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonawcę zagospodarowania terenu na Bulwarach.

Zamówienie dotyczy robót ogólnobudowlanych i podzielone jest na trzy części:

  • prace budowlane: rozbiórka istniejącej nawierzchni, budowa układu komunikacji pieszej, montaż ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, tablic informacyjnych, urządzeń placów zabaw dla dzieci, urządzeń siłowni plenerowych, latarni parkowych
  • roboty elektryczne, czyli budowa instalacji elektrycznych m.in. oświetlenia parkowego i monitoringu na słupach oświetleniowych
  • roboty wodno-kanalizacyjne, łącznie z rozbudową istniejącego odwodnienia na bulwarach.

Nowe alejki do spacerów będą wyłożone kostką brukową, natomiast ścieżka rowerowa ma być wykonana z mastyksu grysowego, zapewniając tym samym wygodę dla jeżdżących.

Prace powinny zostać zakończone w tym roku. Firmy mogą składać oferty do 3 października.

Na początku roku opracowana została koncepcja zagospodarowania Bulwaru im. Kruschego wraz z dokumentacją projektową i kosztorysową dla poszczególnych zamierzeń. Uwzględnia ona m.in. ścieżkę rowerową i ścieżki do spacerów, plac zabaw, siłownię terenową, nowe  ławki i nasadzenia zieleni, system nawadniania, system nagłośnienia, oświetlenia i monitoringu. Pisaliśmy o tym na początku tego roku.

Ponadto inwestycją wybraną przez mieszkańców z budżetu obywatelskiego jest budowa tężni solankowej (WIĘCEJ). Pierwszy przetarg na wykonawcę robót budowlanych został unieważniony z powodu braku ofert od firm.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czemu ścieżki rowerowe nie moą być tartanowe(tak jak w Kamieńsku)? Spełniłay by odrazu dwie funkcje, jedna oczywiście dla rowerów a drugą dla biegaczy, którym bieganie po kostce brukowej z pewnością nie służy.

A co z Parkiem Wolności? Byśmy mogli mieć taki ładny, duży park na wzór Parku Słowackiego.