Strona główna Aktualności Z miasta Jest pozwolenie na budowę tężni

Jest pozwolenie na budowę tężni

0

Urząd Miejski uzyskał pozwolenie na budowę tężni solankowej na terenie Bulwaru im. Kruschego. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu, który wyłoni wykonawcę.

Zaprojektowaną tężnię tworzy konstrukcja zrobiona z sosnowego drewna, wypełniona tarniną oraz urządzenie do pompowania solanki. Solanka będzie dostarczana z podziemnego zbiornika do koryt zamontowanych pod daszkiem tężni, potem przez koryta opadowe będzie skapywać na gałązki tarniny  i gromadzić się w niecce w dolnej części tężni. Spływająca solanka intensywnie paruje, wytwarzając korzystny mikroklimat. Powierzchnia zaprojektowanej tężni to 9,5 x1,3×3,68 m. Wokół obiektu staną ławki parkowe.
– Tężnia znajdzie się w południowej części bulwarów. Była to jedyna możliwa lokalizacja ze względu na warunki techniczne: możliwość wykonania przyłącza wod-kan i elektrycznego oraz konieczność utrzymania istniejącego pasa ochronnego kolektora – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Budowa tężni solankowej jest realizacją inwestycji wybranej przez mieszkańców z budżetu obywatelskiego w ubiegłym roku. Jednocześnie stanowi element koncepcji zagospodarowania bulwarów.

informacja UM

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments