Strona główna Dzieje się „Kruk” w akcji. Tym razem wybrał szkołę w centrum miasta

„Kruk” w akcji. Tym razem wybrał szkołę w centrum miasta

5
Przechodząc tamtędy, trudno nie zwrócić na nią uwagi. Ściana budynku należącego do Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 przykuwa wzrok, bo zrobiła się kolorowa. To za sprawą Adama Wirskiego, znanego pabianiczanom jako „Kruk”.

Projekt muralu powstał w ubiegłym roku i od tej pory czekał na realizację. Rozpoczęte w miniony czwartek prace, za wyraźną aprobatą dyrekcji placówki, zakończyły się wczoraj. Efekt można podziwiać na ul. Szkolnej przy zbiegu z ul. Traugutta.

– „Działałem” tutaj pięć dni, niedziela była wolna. Z jakim efektem? Niech ocenią mieszkańcy – mówi artysta.

Na ścianie o łącznej powierzchni 60 metrów kwadratowych widnieje m.in. jeleń – jako obrońca lasu. Ta część pracy jest utrzymana przede wszystkim w różnych odcieniach zieleni. Widać również szarość i biel. Na przechodniów spogląda ponadto sowa, symbolizująca mądrość i spokój. Została namalowana na tle ciemnego nieba z widoczną Drogą Mleczną i dwunastoma znakami zodiaku.

Przeciwstawne pod względem barw strony, które przedziela pióro, nie są bez znaczenia.

– Chodzi o dualizm życia – dobro i zło, dzień i noc – wyjaśnia „Kruk”. – Ludzie dążą do zachowania jakiegoś balansu, równowagi. I właśnie to ma wyrażać moja praca.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Fajny facet z tego Kruka.

Zaje….ste!!!! 🙂

No i to jest świetne – czysta sztuka bez głupich krzaczastych nieczytelnych napisów w samym środku jak robi ten drugi „artysta” co go tu promujecie co jakiś czas.

Super pomysl i super wykonanie

Nareszcie coś pozytywnego i pięknego w tym ponurym mieście. Proponuję, żeby Prezydent sponsorował farby! Jesteście za?