Strona główna Aktualności Z miasta MOSiR znalazł firmę, która wyremontuje boisko

MOSiR znalazł firmę, która wyremontuje boisko

3
Boisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na którym odbywają się zajęcia sportowe, ale również imprezy masowe, doczeka się modernizacji. Znalazła się firma chętna, aby to zrobić. Za 200 tysięcy złotych.

W pierwszym ogłoszonym przez MOSiR przetargu nie udało się znaleźć wykonawcy. Dwie oferty, które zostały złożone znacznie przekraczały tę kwotę (o wynikach postępowania pisaliśmy TUTAJ). Nie mogła być ona jednak wyższa – pieniądze pochodzą z budżetu obywatelskiego, a właśnie na tyle ustalono maksymalną wartość jednego zadania. Zapadła decyzja o zmniejszeniu zakresu prac, a przetarg został ogoszony po raz drugi.

– Dzisiaj minął termin składania ofert. Wpłynęła jedna, opiewająca na 200 tys. zł – poinfomowała Justyna Błażejewicz, kierownik zespołu obiektów sportowo – rekreacyjnych „Włókniarz” i „Lewityn”. – Pierwszy przetarg ujawnił, ile pieniędzy mamy na ten cel i oferent się do tego „dostosował”.

W zakres inwestycji wejdzie wymiana nawierzchni boiska (około 1000 metrów kwadratowych), zostanie udrożniona opaska odwadniająca wokół niego, zmieni się też sposób nawadniania płyty – na automatyczny. Nie będzie natomiast wymiany oświetlenia.

Prace rozpoczną się w wakacje – MOSiR przekaże firmie plac budowy nie wcześniej niż 24 czerwca. Dlaczego dopiero za dwa miesiące?

– Chcemy przeprowadzić tę modernizację po Dniach Pabianic, które zaplanowano na 15 czerwca. Później teren trzeba posprzątać, potrzebujemy wię trochę czasu – dodaje Justyna Błażejewicz.

Na realizację wykonawca będzie miał dwa i pół miesiąca.

REKLAMA
Poprzedni artykułAktywny 1 Maja: rajd rowerowy i piknik
Następny artykuł„Kruk” w akcji. Tym razem wybrał szkołę w centrum miasta
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie wiem, jak głęboko szanowna redakcja trzyma palec w ……. . To nie MOSIR ani żaden z jego pracowników czy dyrektorów decydował o tej inwestycji. – A to już drugi artykuł pieszczący ich ego… – To tylko i wyłącznie społeczność Włókniarza Pabianice zdobyła środki na ten remont i to nie po 20 czerwca ,ale miało to być już w marcu. Ale oszustwo GM i służalczość dla KH spowodowały opóźnienie prac. Oczywiście, jak każdy przetarg w tej firmie musiało być drugie dno… Dorzucanie oświetlenia do wcześniejszych ustaleń musiało nie wypalić. Teraz wygrała firma, w oparciu o której wycenę startowano do budżetu… Czytaj więcej »

W artykule jest wyraźnie mowa o tym że pieniądze pochodzą z budżetu obywatelskiego. Natomiast jasne jest chyba że ktoś musi ogłosić przetarg, nadzorować i rozliczyć inwestycje. I kto ma to zrobić? Ty?
A wydawać by się mogło że wszyscy malkontenci i pomagierzy byłego prezesa (największego nieudacznika w historii klubu) poszli precz…

widać nie rozróżniasz, jak w umowach telefonicznych dużej czcionki nagłówka od punktu 49 par. 17 ust. 19 podpunkt 7 c… maczkiem oczywiście… ale chociaż w drugiej części swego wywodu masz rację – piątka!