Strona główna Na sygnale Kradł drogie alkohole z marketów. Namierzana jest reszta szajki

Kradł drogie alkohole z marketów. Namierzana jest reszta szajki

4
Pabianiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzieże alkoholi ze sklepów wielkopowierzchniowych. Ma na swoim koncie przynajmniej kilka takich „skoków”.

5 sierpnia 2022 dyżurny naszej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży na terenie jednego z pabianickich dyskontów spożywczych. Złodzieje za cel upatrzyli sobie markowe alkohole, z którymi minęli linie kas i wybiegli ze sklepu. Pracownicy zauważyli tylko, że trzech mężczyzn po opuszczeniu sklepu pospiesznie wsiada do zaparkowanego auta. Na miejsce skierowany został patrol policji, który zaczął od „przeczesania” parkingu. Podejrzana wydała im się czerwona skoda na łódzkim numerach rejestracyjnych z mężczyzną siedzącym w środku. Mundurowi postanowili to sprawdzić.

– Legitymowany nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego obserwuje sklep – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik KPP w Pabianicach. – Podczas przeszukania pojazdu policjanci prewencji odnaleźli w plecaku, ukrytym w bagażniku alkohole różnych marek. Okazało się, ze towar pochodzi właśnie z tego sklepu. Wartość skradzionego alkoholu to kwota ponad 1200 złotych.

Mężczyzna to 23-łodzianin, który w przeszłości dopuścił się już podobnych kradzieży na terenie powiatu pabianickiego. Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty kradzieży za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności, które pozwolą namierzyć wspólników łodzianina. Policja zapewnia, że zatrzymanie pozostałych sprawców jest jedynie kwestią czasu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zamiast dać dyla od razu za miasto, np do lasu za Orpelów, to ciule siedzieli na parkingu i czekali na patrol XD

Jaki kraj tacy złodzieje ;p

Powiem tak jak ktoś nie wie, jak to było to niech nie zabiera się za pisanie….

dokładnie . identyczna akcja była pare lat temu pod brico . jeden czekał w aucie a dwóch łaziło po sklepach . ale niestety robienie zdjęcia auta ich nie spłoszyło . i doczekali się patrolu