Strona główna Styl życia Fitness i rekreacja Korzyści z posiadania orbitreka

Korzyści z posiadania orbitreka

3

Orbitrek to jeden z najpopularniejszych przyrządów do ćwiczeń w domu. Na tym sprzęcie może ćwiczyć każdy, kto pragnie poprawić swoją kondycję, wzmocnić mięśnie i spalić tkankę tłuszczową. Orbitrek zwany inaczej rowerem eliptycznym lub trenażerem łączy w sobie funkcje i zalety bieżni, roweru stacjonarnego i steppera.

Zwiększa siłę i wytrzymałość

Trening na orbitreku zmusza do pracy wiele partii mięśni, nie tylko nóg, także mięśni ramion i pleców. Jeżeli podczas ćwiczeń staramy się „dać z siebie jak najwięcej”, po pewnym czasie trzeba będzie zwiększyć opór w celu utrzymania tego samego tempa ćwiczeń. A to dowód na to, że zwiększa się nasza siła, sprawność i wytrzymałość.

Ćwiczenia na orbitreku są bezpieczne

Orbitrek ze sklepu marbo-sport.pl to jeden z najbezpieczniejszych przyrządów do ćwiczeń. Mogą na nim ćwiczyć osoby po przebytych kontuzjach. Intensywność ćwiczeń można dostosować do własnych możliwości i przebytych kontuzji. Osoby używające orbitreka w celach rehabilitacyjnych (za zgodą lekarza) znacznie szybciej wracają do zdrowia.

Ćwiczenia na orbitreku to skuteczny sposób na szybkie spalenie zbędnych kalorii i tkanki tłuszczowej. Podczas treningu na orbitreku intensywnie pracują mięśnie ud, pośladków, łydek. To miejsca, gdzie najczęściej pojawia się cellulit. Regularne ćwiczenia pomagają pozbyć się tego defektu, poprawiają krążenie, spalają tłuszcz.

Treningi można łączyć z innymi czynnościami

Treningi na orbitreku można połączyć z innymi czynnościami, np. z oglądaniem telewizji, słuchaniem radia, z nauką języka obcego czy rozmową z kimś bliskim. Trzeba jednak pamiętać, że skuteczność treningu będzie lepsza, gdy całkowicie skupimy się na technice wykonywanych ćwiczeń.

To urządzenie proste w obsłudze i ciche

Orbitrek to urządzenie łatwe w obsłudze, nie trzeba zagłębiać się w długie instrukcje użytkowania. Orbitrek nie posiada skomplikowanych funkcji i opcji trudnych do zapamiętania.

To urządzenie ciche, nie przeszkadza innym domownikom. Podczas ćwiczeń nie potrzebujemy trenera. Ćwiczyć można we własnym tempie i w każdej chwili trening można przerwać.

Wady orbitreka

Jedyną wadą tego urządzenia jest to, że zajmuje ono sporo miejsca. Może to stanowić problem w przypadku małych mieszkań. Orbitrek to idealny sprzęt do ćwiczeń dla każdego niezależnie od wieku, płci, stopnia zaawansowania. Efekty ćwiczeń są szybko zauważalne bez dużego wysiłku i zmęczenia.

REKLAMA
Poprzedni artykułNowy asfalt, chodnik i oświetlenie. Za ponad 1,5 miliona
Następny artykułGdzie wybrać się na wycieczkę? Skorzystaj z przewodnika
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

straaaasznie bym chciałam mieć go w domu, ale pozostaje mi ćwiczenia z tym co mam na cellulit czyli siłowe męczenie się z grudkami. wróciłabym na siłownie ale jest teraz jak jest więc to co mogę to robię w domu i w sumie działam by sobie pomóc i jest lepiej!!!! także można? mooooożna!

Jakie robisz dokładnie ćwiczenia?
Co jeszcze dodatkowo robisz?

przede wszystkim robię ćwiczenia z obciążeniem czyli ciężarki plus jakieś gumy. na początek nie trzeba jakiegoś mocnego treningu robić. przyzwyczaj ciało to aktywności a później dokładaj kg albo bardziej „twarde” gumy. takie zestawy ćwiczeń jak daje mel b na pupę też są dobre do zrobienia w dzień kiedy nie masz aż tyle energii by dłużej i mocniej przysiąść. poza tym jeszcze dodałabym masaże, peelingi skory, robienie sobie maseczk w stylu body wrappingu, znalezienie dobrego kremu jak nolicell na cellulit, zimne prysznice, nakładanie luźniejszych ubrań, nawadnianie się, a przede wszystkim zmiana diety.