Strona główna Aktualności Nowy asfalt, chodnik i oświetlenie. Za ponad 1,5 miliona

Nowy asfalt, chodnik i oświetlenie. Za ponad 1,5 miliona

1
fot. gmina Ksawerów
Ulica Zachodnia w Ksawerowie będzie wyremontowana na całej długości. Po przebudowie pierwszego odcinka (i przerwie w inwestycji) zaczyna zmieniać się drugi.

Fragment, na którym pojawił się ciężki sprzęt to ten między ulicami Jana Pawła II i Szeroką. Wcześniej nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy, firmie z Łodzi. Zgodnie z umową na realizację zadania ma ona czas do końca września.

Prace obejmą m.in. przebudowę jezdni i zjazdów do nieruchomości. Po stronie wschodniej będzie chodnik, natomiast przed położeniem kostki zostanie pobudowany kanał deszczowy. Robotnicy naprawią również przydrożne rowy. Ponadto zrobi się widniej, gdyż w zakres przedsięwzięcia wchodzi jeszcze przebudowa ulicznego oświetlenia.

W pierwszym etapie wykonawca przestawi słupy, aby nie kolidowały z nowym chodnikiem (w związku z tym mieszkańcy muszą liczyć się z przerwami w dostawie prądu).

Za przebudowę drugiego odcinka Zachodniej gmina zapłaci wykonawcy ponad 1,5 mln zł.

To kontynuacja robót, które zostały już wykonane na tej ulicy między ulicami Jana Pawła II i Sienkiewicza. Na już wyremontowanym fragmencie położono nowy asfalt, utwardzono pobocze i przebudowano część zjazdów do posesji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a kiedy ulica Widzewska???