Strona główna Aktualności Z miasta Koronawirus zbiera żniwo w kraju i województwie

Koronawirus zbiera żniwo w kraju i województwie

22
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek po południu, o wykryciu 45 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, że łączny bilans zakażonych to 1289, w tym 16 osób zmarło.

W województwie łódzkim jest już 168 stwierdzonych zakażeń – w tym 10 nowych. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch nastoletnich dziewczyn, trzech kobiet w średnim wieku, trzech młodych mężczyzn, jednego mężczyzny w średnim wieku, jednego starszego mężczyzny. Są to osoby w wieku od 16 do 68 lat. Wśród chorych osób nie ma nikogo z Pabianic.

Jest już 7 osób z województwa łódzkiego, które wyzdrowiały po wcześniejszym zakażeniu koronawirusem. Wynik ich badań był negatywnych.

Osoby chore z podziałem na powiaty:

– 84 osoby w Łodzi
– 4 osoby w powiecie tomaszowskim
– 18 osób w powiecie zgierskim
– 1 osoba w powiecie pabianickim
– 1 osoba w powiecie poddębickim
– 13 osób w powiecie bełchatowskim
– 12 osób w powiecie opoczyńskim
– 4 osoby w powiecie radomszczańskim
– 4 osoby w powiecie rawskim
– 10 osób w powiecie łowickim
– 1 osoba w powiecie brzezińskim
– 9 osób w powiecie piotrkowskim
– 3 osoby w powiecie skierniewickim
– 3 osoby w powiecie kutnowskim
– 1 osoba w powiecie sieradzkim

Znacznie zmalał ilość osób na kwarantannie w powiecie pabianickim. W środę było 338 osób, dziś (piątek) jest tylko 175.

Do tej pory wykonano ponad 34 tysiące badań.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tak PIS nasz oszukuje że tak mało chorych jest, w Pce są 2 przypadki o których wiem A może by nawet i więcej 1 w Lutomiersku i 1 w Ksawerowie.
Pozdrawiam

Zenon, wytłumacz niedomagającemu. W Pabianicach w ratuszu PO, w szpitalu PO, w sanepidzie PO, w starostwie PO. W Łodzi PO. W którym momencie ten PIS zagina czasoprzestrzeń? Wołoszański i Duchovny się poddają. Takie rzeczy tylko w waszych koalicyjnych głowach.

Dziwię się ,że tu jeszcze siedzisz i nie wyjedziesz na zachód się ratować jak Cie PIS tak oszukuje. Co Ci ludzie typu Zenon w głowie maja ?

Zenon zafantazjował, to jasne. Twoja odpowiedź jednak jest haniebna. Już wasi poprzednicy nie raz wysyłali nas pod przymusem na emigrację.
Tu trzeba bronić prawdy, a nie chronić się przed agresywną organizacją sprawującą władzę tam, gdzie jej opresja nie sięga. Nie można uciekać po jej brutalnych atakach. Pokazując jej agresję, bijemy się o godność Polski i naszą wspólną przyszłość. Powinniśmy to jednak robić sięgając po rzetelne informacje, a nie fantazje.

Co ty człowieku bredzisz, jacy poprzednicy ? Twój guru Tusk , wysłał 2 miliony Polaków na emigrację zarobkową, w tym pielęgniarki i lekarzy tak teraz potrzebnych. Zamiast doceniać ,że w Polsce na razie nie jest najgorzej w porównani z innymi krajami z pandemią , to kodzirstwo prowadzi swoją brudną politykę , tyko po to bo dostać się do koryta.

Nie przypisuj mi wyznawania jakiegoś guru. Ja nigdy nie należałem do żadnej partii i mam awersję do jakiegokolwiek zrzeszania się. I nie łżyj, proszę, bo możesz wprowadzić kogoś w błąd. Zerknij do statystyk, to może zrozumiesz do czego ci twoi doprowadzili w Polsce. Licząc od „pacjenta 0” w tym samym dniu Polsce jest 1638 osób zakażonych, we Włoszech było 79 (tam mieszka 150% ludności Polski), a w Hiszpanii 2. To twoim zdaniu oznacza, że „nie jest najgorzej”? Odpuść sobie te kłamstwa. Nie zdołasz zakląć rzeczywistości.

Jak chcesz porównywać coś w statystykach, to musisz mieć co porównywać. Masz jakieś numery np. ze stycznia?????? To na jakiej podstawie tworzycie te swoje statystyki????????? Pojęcia nie masz co piszesz stary

Odnoszę się do tempa rozprzestrzeniania się COVID-19 począwszy od ujawnienia „pacjenta 0” w danej populacji. To coś w rodzaju porównania tego, w jakim tempie samochód osiąga prędkość 100 km/h od ruszenia. Porównuję „to samo z tym samym”. Może jeszcze wytłumaczyć, ile to jest 2+2 i skąd to wynika?

Nie, kolego. Żeby coś porównywać to byś musiał mieć dane ile osób miało w sobie tego wirusa (a miało, bo to mutacja wirusa grypy. Jak co roku) np. w styczniu, a ile ma go w marcu. NIE MA takich danych, a „porównania” typu 20 marca było chorych tylu, a 28 marca tylu jest bez sensu i nie ma ŻADNEJ wartości porównawczej. To celowa zagrywka na wywołanie paniki i straszenia ludzi. Wirusa jednego lub kilka ma KAŻDA zdrowa osoba w sobie. Atakują wówczas, gdy np spada odporność i jesteś np. chory na inne schorzenia. Zabić potrafi zwykła grypa, jak napisałem. Reszta… Czytaj więcej »

SARS-CoV-2 to mutacja ortomyksowirusa? Wzruszasz do łez. A koń to pewnie twoim zdaniem taka ożywiona postać klucza wiolinowego. Chłopczyku! Ty się zajmuj dziś egzaminem ósmoklasisty. Zapoznaj się z pierwszymi arkuszami, gdy będzie je można zobaczyć w internecie. Za trzy lata też czeka cię ten egzamin.

Jak złodzieje oszuści mafia i bandyci są sąsiadami to mamy wyjechać z kraju czy walczyć o zaprowadzenie porządku

Osa już parę lat temu pisiory też mówili aby lekarze sobie za granicę wyjechali, a teraz całują lekarzy po rękach.
Sam(a) sobie wyjedź za tą wschodnią

Teraz lekarzy przez chwilę nie atakują, ale każdy pamięta ich hasło wyborcze: „Pokaż lekarzu, co masz w garażu.”

A co, źle mówili? Sam z synem jednego z nich chodziłem do klasy w lo i wiem co nieco. Ale idzie nowe. Jeszcze ze 2 miesiące pandemii, kryzysu w Europie i lud wyjdzie na ulice.

Sądzisz, że przeciw lekarzom, czy raczej tym, którzy przez lata ich prześladowali?

Władzy trzeba patrzeć na ręce. Gdy kłamie, należy to prostować. Obecnie jest co robić, bo nikt nigdy nie łgał tyle, co ona. Przy ocenianiu rozmiaru i postępu pandemii należy jednak kierować się wiadomościami z oficjalnych źródeł. Zauważ, że kontrolują ich pracownicy placówek ochrony zdrowia, którzy punktują każde ich kłamstwo. Słyszysz o tym codziennie. Zauważ jednak, że nikt z tych pracowników nie podważa oficjalnych statystyk. Gdyby ktoś z nich dostarczył dowody, wiedzielibyśmy o tym. Oczywiście inną kwestią jest wykonywanie bardzo małej liczby testów. Z tego powodu nie da się całkiem wykluczyć, że licznych osób o łagodnym przebiegu COVID-19 nie wychwycono. Statystyki… Czytaj więcej »

Władzy trzeba patrzeć na ręce ? To patrz na ręce swego pupilka Grzesia prezydenta, bo na razie skupiasz się raczej na tępej propagandzie Twojego pryncypała. O testy się nie martw , bo tym się zajmują się eksperci jak minister Szumowski, a nie ( na szczęście ) Kopacz lub Arłukowicz.

Nie porównuj podpalacza ze strażakami.

Pojawiły się info
ze testy z WHO na Covid przeklamuja
o 30-50%
I jakoś ludzie umierają masowo w itali
Ale nikt wśród swojej rodziny i znajomych nie odnotował zgonu
Lub były one sporadyczne

A co w powiecie łódzkim wschodnim i łaskim? Nic nie ma od kilkunastu dni?

Ludzie skończcie przynajmniej pod niektórymi tematami z polityką. U nas na razie nie stwierdzono zakazenia, co nie znaczy że go nie ma, ale sprawa jest poważna. Ktokolwiek by nie rządził nie byłby przygotowany na takie wydarzenia. Wszyscy eksperci na świecie a za nimi politycy trajkoczą, by zostać w domu w miarę możliwości. Do tego proponuję się stosować. Zdrowia wszystkim.

Naprawdę widzicie wirusa korona ?
I tylko to ?
Sprawdźcie że PiS przeglosowal kare bezwzględnego więzienia
Scigana prokuratorem 10 lat więzienia
Za narażenie innych na zakażenie
korona wirusem !!!!
Jeszcze czegoś nie rozumiecie
NIE MA KORONA WIRUSA !!
W Bergamo umarło mniej osób na koronę wirusa (a wszystkie zgonu kwalifikowane są go statystyk jako koronę wirus )
Niż na wszystkie choroby w takim samym okresie w zeszłym roku !!!
Korona wirus to oszustwo
Prawdziwym powód
To kto na tym zarobi
I komu będzie ograniczone prawo .
Ewenement pół świata spędza czas w areszcie domowym
Nie zastanawia Cię to ????