Strona główna Aktualności Z miasta Konkursy na dyrektorów placówek oświatowych rozstrzygnięte

Konkursy na dyrektorów placówek oświatowych rozstrzygnięte

6
To czwarta kadencja Anny Leśniak
Wiadomo już kto będzie rządził szkołami podstawowymi i przedszkolami, w których skończyły się kadencje dyrektorskie. Ratusz ogłosił właśnie nazwiska wyłonionych dyrektorów.

Przedszkolem Miejskim nr 5 pokieruje Łucja Piasecka, Przedszkolem Miejskim nr 3 – Paulina Skiba, zaś Przedszkolem Miejskim nr 15 – Monika Różańska. Wszystkie wymienione dyrektorki były wcześniej nauczycielkami w swoich placówkach. Fotel dyrektorski w Przedszkolu Miejskim nr 8 zajęła Aleksandra Rękorajska, która była nauczycielką w innej placówce. Przedszkolem Miejskim nr 16 i Przedszkolem Miejskim nr 6 pokierują odpowiednio Beata Adasiak i Beata Hankiewicz – wybrane ponownie na to stanowisko. Ponownie na stanowisko dyrektora wybrana została Elżbieta Dzionek w Przedszkolu Miejskim nr 2.

Kolejną kadencję w Szkole Podstawowej nr 1 będzie rządzić Anna Leśniak. Na dyrektora SP 2 konkurs wygrała Anna Bednarek-Kuropatwa, a SP 9 – Elwira Stanek. Dyrektorem SP 17 została Agnieszka Okruszek, która wcześniej pełniła stanowisko wicedyrektora w tej placówce.

Ciągle natomiast nie ma decyzji, kto będzie rządził SP nr 5, której uprzedni dyrektor – Jerzy Kaczmarek – przeszedł na emeryturę. Po rozpisanym konkursie, na to stanowisko nie wpłynęła żadna kandydatura. W tym przypadku opcje są dwie. Funkcja zostanie powierzona wicedyrektorowi placówki, lub innemu nauczycielowi, lub przez wydział oświaty zostanie ogłoszony kolejny konkurs.

W konkursach, w których wyłoniono dyrektorów placówek, wpłynęło po jednej ofercie na to stanowisko. Kadencja dyrektorska trwa 5 lat.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dożyliśmy czasów w Pabianicach, że nikt nie chce być dyrektorem szkoły w mieście. Wynika to z bałaganu i braku wsparcia ze strony wydziału edukacji i urzędu. O śmiesznych zarobkach dyrektorów szkół w Pabianicach już nie wspomnę w porównaniu do zarobków w innych miastach.

Naprawdę sądzi Pan, że takimi komentarzami przekona Pan kogoś do PiSu, Panie Stanek?

Do jakiego PiS, człowieku? To jedna i ta sama klika niezależnie od szyldów. To miasto to upadek dzięki wam, durnowatym wyborcom

Jeśli nie oni, to kto w takim razie?

Współczuję bardzo 9tce. Bardzo.

Czemu?