Strona główna Dzieje się Kultura Koncerty “Z Wysokim C”. W piątek i w sobotę w Aflopa Art

Koncerty “Z Wysokim C”. W piątek i w sobotę w Aflopa Art

0

22 i 23 września, o godz. 19.00 Fundacja MikulskiART zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty w wykonaniu uczestniczek mistrzowskiego kursu wokalnego prowadzonego przez światowej sławy śpiewaczkę, solistkę Opery WiedeńskiejCaroline Isabel Merz.

Programy obu koncertów, piątkowego i sobotniego, będą się różnić. Usłyszymy na nich solistki z Polski, Niemiec, Austrii, Włoch i Kosowa.

Wśród nich, oprócz młodych adeptek sztuki wokalnej, wystąpią również gwiazdy scen operowych – solistki Opery Narodowej w Warszawie, Opery Nova w Bydgoszczy i Opery Bałtyckiej.

– Nie ma szanującego się teatru operowego, który nie miałby w swoim repertuarze dzieł W.A. Mozarta. Nie zabraknie ich również podczas naszych koncertów – zapowiada Dariusz Mikulski, prezes zarządu Fundacji MikulskiArt. – Usłyszycie Państwo arie Paminy oraz Królowej nocy z opery „Czarodziejski flet”, arię Dorabelli z opery „Cosi fan tutte” i arie Zuzanny z opery „Wesele Figara”.

W programie pojawią się również arie G. F.Haendla: „V’adoro pupile” z opery Juliusz Cezar czy „Lascia ch’io pianga” z opery Rinaldo. Solistki zaprezentują  również arie pełne wirtuozerii takich jak np. aria Adiny z opery Napój miłosny oraz aria Noriny z opery Don Pasquale G. Donizettiego. Niezwykle poruszające będą z utwory z opery Giuseppe Verdiego – Traviatta oraz Cyganeria Giacomo Pucciniego.

Wystąpią: Anna Cichocka, Julia Deinert, Arleta Gnoza, Kamila Goik, Aleksandra Gudzio, Martyna Grzelecka, Cecylia Jankowska, Zofia Piejdak, Monika Sendrowska, Marta Ustyniak-Babińska, Paulina Vereti.

Fortepian: Joanna Kowalewska

Prowadzenie koncertu: prof. Dariusz Mikulski

Informacje o koncertach i biletach dostępne na stronie internetowej: www.mikulskiart.com/kalendarz/

 

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułJest praca w miejskim ratuszu
Następny artykuł84-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu