Strona główna Na sygnale Kryminalne Kolejne zatrzymania osób z „szajki” pabianickiego psychiatry

Kolejne zatrzymania osób z „szajki” pabianickiego psychiatry

4
Tym razem policja zatrzymała 6 osób w tym 5 kobiet i jednego mężczyznę w wieku 37 do 74 lat. Usłyszeli zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy i oszustwa, które doprowadziły do utraty blisko 3 400 000 zł przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jesienią 2018 roku jako pierwsi poinformowaliśmy o zatrzymaniu znanego psychiatry z Pabianic. Ostatecznie lekarz został oskarżony o wyłudzenia milionowych kwot z NFZ. Ciążą na nim 453 zarzuty. Grozi mu do 12 lat więzienia (WIĘCEJ O SPRAWIE DOKTORA J.).

Jak się okazuje sprawa jest mocno rozwojowa, bo policja zatrzymała właśnie kolejnych farmaceutów zamieszanych w wyłudzenie pieniędzy z NFZ. Jak informuje policja, działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania sześciu osób związanych z przemysłem farmaceutycznym z terenu powiatu pabianickiego i Łodzi. Pięć kobiet i jeden mężczyzna w wieku od 37 do 74 lat usłyszało zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy i oszustwa, które doprowadziły do utraty blisko 3 400 000 zł przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Łącznie mundurowi postawili 1160 zarzutów i zabezpieczyli 100 000 zł na poczet przyszłych kar. Podejrzani decyzją prokuratora otrzymali zakaz opuszczania kraju. Ponadto zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe w kwotach od 5000 zł do 60 000 zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pewnie to jedna z wielu afer która w tym kraju ma miejsce i pewnie ktoś był „niewygodny” że wyszła na jaw. Z dobrą uczciwą robotą u nas krucho a mercedesów za pół miliona z rejestracjami EPA jeździ dosyć sporo 😀

Last edited 1 rok temu by Prawdziwy

Ale kwoty zabezpieczyli na pewno się zwróci. Tej kasy juz nie zobaczycie . I w takich sprawach każdego lekarza trzeba sądzić współpraca i wciskanie nie potrzebnych leków za wycieczki i pieniądze powinny być karane .

Z kad ty masz taką wiedzę chłopaku,nie znasz tego lekarza, więc nie wypowiadaj si o nim.

A ty znasz? To pewnie wiesz że testowal leki na ludziach.