Strona główna Aktualności Z miasta Kolejna szkoła zamknięta z powodu koronawirusa

Kolejna szkoła zamknięta z powodu koronawirusa

15
Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego poinformował dziś rodziców i uczniów, że od czwartku szkoła przechodzi na zdalne nauczanie. Koronawirusa ma jeden z nauczycieli. 

Dyrekcja wraz z Sanepidem zadecydowała, że zdalne nauczanie będzie trwało co najmniej do 16 października. Lekcje będą odbywać się zgodnie z aktualnym planem lekcji.

II LO to kolejna szkoła po Zespole Szkół nr 3, która przeszła na zdalne nauczanie.

Koronawirusa stwierdzono również w I LO. Chore są dwie uczennice z klasy pierwszej i trzeciej. W tym przypadku na kwarantannę wysłane zostały tylko te dwie klasy.

Zamknięto również Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Ksawerowie. COVID 19 stwierdzono u jednej z sióstr.

Dziś informowaliśmy również o koronawirusie w Urzędzie Miejskim (WIĘCEJ).

– Jeśli przyrost zakażeń będzie miał dotychczasowe tempo, w powiecie pabianickim ogłoszona zostanie żółta strefa – ostrzega Sanepid. Co to oznacza?
  • podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych, w kinach dostępne jest jedynie 25% miejsc dla widzów
  • w lokalach gastronomicznych może przebywać jedna osoba na 4m²
  • na siłowniach jedna osoba na 7m²
  • w weselach może brać udział do 100 osób
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wreszcie

A maseczki w sklepach to raczej ozdoba brody , łokcia, nadgarstka albo po prostu leży w domu. Zatrważająca jest ciemnota i brak wyobraźni. Starsi ludzie chorują i umierają na własne zyczenie. Wystarczy przejść na rynkach i poobserwowac jak jedna Pani pluje na drugą podczas rozmowy. Nie można założyć maski i zachować min. 2metrow dystansu. Trzeba sobie pluć do ucha, bo tak lepiej tocxy sie rozmowa. A w sklepie najlepiej wskoczyć komuś na plecy, bo szybciej obsluzą. Może w mediach powinni pokazywać ludzi, którzy po covid19 mają guzy i zrosty na płucach? Tych, którzy byli okazali zdrowia, a teraz 6 m-cy… Czytaj więcej »

Nic nie rozjaśni im umysłu. Dzisiaj widziałem reportaż jak ordynator szpitala zakaźnego powiedział wczoraj do niedowiarków w telewizji „Zapraszam do mnie, zobaczcie, jak ludzie ledwie żyją.” I ci idioci dzisiaj przyszli do niego do szpitala z żądaniem, żeby ich wpuścił na oddział zakaźny, bo oni chcą się zarazić nagrać to, a później pokazać wszystkim, że nic im się nie stało. W głowie się nie mieści.

niech ich wpuści, tylko później izolacja i leczenie nie znaszych podatków. I zwrot kosztów jakby byli już nie zdolni do pracy

Popieram Leczenie
alkoholików
palaczy
dopalaczy
narkomanów
fastfoodow
też nie moze sie odbywac na koszt podatnika

pic na wodę foto montaż a nie covid. Bardzo dobrze ze ludzie nie zakłądają kagańców. Byłam nad morzem naszym i jakoś przy tylu tysiecach lidzi po 3 tygodniach niekt ze znajomych ani rodziny nie zachorował. Byliśmy ekipą ponad 20 osobową.Tam nikt nie nosił maseczek a tyłek był przy tyłku. Bajki o tym Pan doktor może dzieciom w przedszkolu opowiadać na dobranoc 🙂 Umierali umierają i będą umierać.

A nie mówiłem. To idioci. Zaraz napiszą, że lekarz dostaje od „NICH” pieniadze, żeby opowiadać o wirusie, a chorzy w szpitalu to lalki, dlatego tych drugich idiotów nie wpuścili na oddział zakaźny. Na szczęście już się za nich biorą i nie będzie zmiłuj jak powiedział Komendant Główny Policji. Jedynie zaświadczenie od lekarza ich uratuje przed maską. Będę dzwonił na policję za każdym razem, kiedy zobaczę kogoś bez niej. A jak mi ktoś w kark nadmucha w kolejce i będzie bez maski to dostanie na dzień dobry z łokcia.

I bardzo dobrze 👍👍👍

Jak dostaniesz sprawę za naruszenie cielesne i spowodowanie obrażeń
to wyeliminuje Cię na kilka tygodni

Najpierw ty odpowiesz za narażanie zdrowia i życia bo jest to ścigane z urzędu. Następnie będziesz musiał założyć sprawę, gdyż naruszenie nietykalności jest ścigane na wniosek. Następnie sąd umarza postępowanie, gdyż naruszenie nietykalności było spowodowane niewłaściwym zachowaniem pokrzywdzonego.
Ale trzeba trochę znać prawo żeby to wiedzieć.
Dziękuję pozdrawiam.
Do zobaczenia w kolejce w sklepie

Od kilku dni codziennie widać w Pabianicach jakieś dodatkowe patrole, pewnie oddziały prewencji z Łodzi, więc wygląda na to, że coś się szykuje.

Last edited 2 lat temu by Obserwator

Czym jest autorytet lekarzy i naukowców przy takim specjaliście, który pisze o tylu „tysięcach”…

Czy ordynator ich wpuścił ?
Czy to była podpucha z jego strony ?

Ilu takich na tysiąc chorych?
Bo jeden albo dwóch pokazanych w telewizji „to nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy”.

To w kinach sa”kibice”?

Cyrk powiększa arenę : )))))))))))))))) A clowny z dnia na dzień coraz śmieszniejsze.