Strona główna Aktualności Z miasta Nowe zakażenia w urzędzie. Magistrat zamknął drzwi dla petentów

Nowe zakażenia w urzędzie. Magistrat zamknął drzwi dla petentów

3
Główna siedziba Urzędu Miejskiego oraz wydział spraw społecznych i gospodarczych zostały dzisiaj w południe czasowo zamknięte dla mieszkańców. Z powodu koronawirusa. 

Po tym, jak u dwóch pracowników został wykryty COVID-19, na testy skierowano kilkunastu kolejnych. Dzisiaj rano przyszły wyniki. Okazało się, że trzy z nich są pozytywne, co oznacza, że potwierdzonych przypadków zakażeń jest już pięć.

W związku z tym prezydent Grzegorz Mackiewicz, po konsultacji z sanepidem i wicewojewodą łódzkim, podjął decyzję, że na ul. Zamkową 16 i na ul. św. Jana 10 (do galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie mieści się tymczasowo wydział spraw społecznych i gospodarczych) petenci nie będą mogli przyjść tam osobiście. Jak długo? Do jutra, do godz. 10.00. O ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, np. nie nastąpi opóźnienie z wynikami następnych testów.

Pierwsza grupa urzędników została już na nie skierowana. Ci, którzy okażą się zdrowi, będą mogli obsługiwać mieszkańców stacjonarnie. Testy dla drugiej grupy przewidziano jutro, tym samym pracownicy bez koronawirusa wróciliby do normalnej pracy w piątek.

– Zrobiliśmy to przede wszystkim po to, aby zapewnić obsługę mieszkańców, bo konsekwencją byłoby wysłanie wszystkich pracowników obydwu budynków, jak i w dużej części kadry kierowniczej na dziesięciodniową kwarantannę – zaznacza prezydent.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

tyle że test jest prawie wiarygodny po około tygodniu od zarażenia…..

Test jest w ogóle nie wiarygodny i… nie służy do testowania. Masz to napisane jak wół na opakowaniu!

Pokaż no to opakowanie