Strona główna Nie przegap Kino „Mazur” wystawione na sprzedaż

Kino „Mazur” wystawione na sprzedaż

17
Właściciel mającego ponad sto lat budynku, w którym mieściło się kino „Mazur” chce go sprzedać. Ogłoszenie o możliwości nabycia nieruchomości pojawiło się kilka dni temu. Czy znajdzie się chętny, aby ją kupić?

Obiekt znajduje się w Gminnej Ewidencji Zabytków miasta Pabianice, co oznacza, że związane z nim prace, np. rozbiórkowe, wymagałyby uzgodnień z konserwatorem. Wyburzenie wydaje się zresztą najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, bo nieużytkowany od dawna budynek jest w fatalnym stanie technicznym. Jesienią ubiegłego roku zarwał się w nim dach (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Tymczasem okazuje się, że nieistniejącego kino wzbudziło zainteresowanie jeszcze zanim pojawiło się ogłoszenie.

– Około 3 – 4 miesięcy temu był u nas inwestor (spoza województwa łódzkiego – przyp. red.) i pytał o ten budynek, m.in. o to, dlaczego jeszcze stoi, chociaż przypomina ruinę. Nie wiedzieliśmy wtedy, kto jest właścicielem. Tak się natomiast złożyło, że niedawno w sprawie sprzedaży zgłosił się do nas jego pełnomocnik – mówi właściciel biura obrotu nieruchomościami, któremu powierzono sprzedaż obiektu.

Dawne kino zostało wycenione na 950 tys. zł. Czy oferta skusi potencjalnie zainteresowanego nim inwestora? Czas pokaże. Póki co ogłoszenie jest aktualne.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

właściciele nie popuścili przez tyle lat to teraz dostaną za grunt czapkę śliwek. teraz to można tylko buldożerem przejechać po tym syfie

Niestety, ale jest to przykład skutku niepotrzebnej prywatyzacji obiektu kultury która doprowadziła do jego dewastacji. Niech żyje 3 rp i kapitalizm!

Inaczej byś piunkał gdybyś był spadkobiercą tego obiektu. Punkt widzenia zaależy od punktu siedzenia.

Na Youtube jest film z panią, której ojciec był przez moment właścicielem kina, później chciał je odzyskać ale nie było mu dane. A chciał je przywrócić do życia. Także w tym przypadku upaństwowienie nie wyszło Mazurowi na dobre. 🙁

#juju Akurat upaństwowienie w jakiejkolwiek formie nie doprowadziłoby do takiego zniszczenia tego i wielu innych obiektów. Przypominam, że gdy kino to było państwowe to działało.

#Anna Z Pabianic Gdyby kino było państwowym dobrem wspólnym i gdyby służyło dobru wspólnemu nie miałbym nic przeciwko temu, by nawet zrzec się prawa do posiadania jakiejś działeczki „aby tylko ją mieć”. Wolałbym, aby obszar ten był dobrze zagospodarowany przez państwo, aniżeli źle przez prywaciarza.

Czyli odda byś za nic około 100 tys??? To czemu za nic nie sprzątasz miasta po 8 godzin w sobotę i niedzielę?

Oddałbym, lecz zależy komu. Polsce Ludowej jak najbardziej kapitalistycznej, katolickiej 4 rp na pewno nie. Dlaczego nie pracuje za darmo 8 godzin sprzątając miasto? Po pierwsze dlatego, że nie interesuje mnie praca fizyczna, po drugie za pracę należeć ma się godziwa, logicznie ustalona wypłata. Prace jak najbardziej dzisiaj można kapitalizować (żądać wypłaty) ponieważ jest ona w 100% wynikła z tego co robisz (umiejętności, wkładanego wysiłku, zapotrzebowania) natomiast posiadanie takiego kina Mazur (a raczej jego gruzów) przez prywaciarza jest szkodliwe. Nie dość, że obiekt nie funkcjonuje, prywaciarz może otworzyć tam coś kompletnie nielogicznego z punktu widzenia centralnego planowania to samo posiadanie… Czytaj więcej »

KOMUNO WRÓĆ!!! A sory właśnie wraca.

qwerty jeśli uważasz, że poprzez m.in. dekomunizacje wraca „komuna” to gratuluję tobie umiejętności logicznego myślenia.

Nacjonalizacja banku za złotówkę, sądy zależne od polityków, propaganda sukcesu w Tv, szczucie na opozycję, wmwianie w młodym że państwowe znaczy lepsze, traktowanie państwowego jak swego – loty rodziny Kuchcinskiego….

Ale sądy „zależne od polityków” nie mają nic do komunizmu i socjalizmu! Propaganda sukcesu i szczucie na opozycje może robić partia każdej myśli! Mogą to robić (i robią) nacjonaliści, kapitaliści i tak dalej. Poza tym obrażasz Dziennik Telewizyjny i Telewizję Polską z okresu PRLu porównując ją do dennej TVP i Wiadomości za czasów PiSu. Państwowe odpowiednio zarządzane znaczy lepsze, a prywatne loty rodziny Kuchcińskiego nie mają się nijak do komunizmu:D Starasz się wiązać jakieś czynniki niezwiązane z komunizmem właśnie z „komunizmem”, a prawda jest taka, że PiS to najbardziej antykomunistyczna partia. Wybielają nacjonalistów z czasów 2 WŚ, są zależni od… Czytaj więcej »

Dobre miejsce na nową biedronkę 🙂

Kiepskie miejsce bo nie ma gdzie parkować

Zrobią parking podziemny 🙂

Do tej pory jak żule wynosili w biały dzień to co się jeszcze dało ukraść to Gminna Ewidencja Zabytków miasta Pabianic nie potrzebowała zezwoleń związanych z pracami rozbiórkowymi? Nikogo to nie obchodziło. Ale potencjalny nowy właściciel już na starcie będzie musiał tonę deklaracji wypełnić 🙂

A do czego ten konserwator???Przecież tam tylko przednia ściana stoi i to też dziwne że jeszcze się nie zawaliła!!W środku drzewa rosną,to może leśniczy by się bardziej przydał!A tak swoją drogą co robiły władze miasta do tej pory że taka ruina w centralnym punkcie miasta straszy i grozi zawaleniem!Zwykły właściciel małego domku czy sklepiku musi dbać o porządek,bo mu straż miejska mandaty wlepia.Są jak widać w naszym mieście równi i równiejsi!!!!!