Strona główna Nie przegap Zarwał się dach w kinie Mazur

Zarwał się dach w kinie Mazur

8

Zabytkowy, ponadstuletni budynek legł w gruzach. W ostatnich dniach zarwał się dach po wschodniej stronie budynku. Nieruchomość nadaje się zapewne do rozbiórki. 

W sierpniu tego roku informowaliśmy o tragicznym stanie starego kina Mazur. Budynek widnieje w Gminnej Ewidencji Zabytków miasta Pabianice, ale konserwator nie może wymagać od właściciela dbania o budynek. Taki obowiązek mają jedynie właściciele nieruchomości wpisanych do Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków.

Dowiedzieliśmy się też, że właściciel regularnie opłaca należny podatek od nieruchomości. O problemach technicznych budynku już w 2002 roku mówiła nieżyjąca już, była właścicielka kina –  Stefania Masicka – Śmiałkowska.

 

8
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
8 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lepszyswiat

Tych zabytków nie jest w Pabianicach zbyt wiele, aby miasto nie mogło o nie zadbac…Moze w koncu władze miasta sie zainteresuja?

Tuff dreamer

Polska to jest jeden, wielki, chol…y zabytek, większość w„nowym” widzi samo zło, pewnie dlatego jest, jak jest.

Mki

z jakiej to przyczyny, my podatnic, mamy opłacać remont prywatnej nieruchomości , czy tylko po to , aby po ewentualnej rewitalizacji , właściciel sprzedał ją za miliony, nie ponosząc żadnych kosztów ?

RafałPAB

Z tym kinem to jakaś grubsza sprawa. Jakiś czas temu próbowano wezwać właścicieli do zabezpieczenia obiektu i nic. Właścicielami są podobno cyganie

Budowlaniec

Może warto wziąć za frak Powiatowy Nadzór Budowlany? W ich gestii jest nadzór nad stanem technicznym budynków, jeżeli właściciele nie wywiązują się z swoich obowiązków, to prawo pozwala nałożyć kary na właścicieli i wymóc odpowiednie zabezpieczenie przed dostępem osób trzecich. Ale w sumie…. po co narażać się Romom i zadać sobie trud pracy. Poczekajmy na tragedię, jak zawali się dalsza część dachu i poleci ściana szczytowa od św.Jana na chodnik i ulicę. Miejmy nadzieję, że nikt nie będzie wtedy szedł/jechał tamtędy.

Janusz

I już będzie działeczka w centrum w zaje bistej cenie. Czekali i sie doczekali.

Krzyś

Nałożyć wszystkie wymagane kary i je egzekwować

Chyba ze urzędnicy potrzebuja motywacji
i nałożenia kar i spraw karnych
za niedopełnienie obowiązków służbowych.

Da się załatwić .

Ananke

To jednak wstyd dla miasta. Było nie było zakładał to Vortheil, uczeń braci Lumiere, twórca pierwszych kinematografów w Królestwie Polskim!!!!! A tu pan prezio i radni mieli to w d… Co z tego, że prywatne? Ale to kawał naszej historii! dno