Strona główna Sport Sporty walki Kadetka na podium wśród seniorów

Kadetka na podium wśród seniorów

0

Zawodniczka Zjednoczonych Pabianice – Julia Walczyk zajęła 3. miejsce w turnieju seniorskim.

W 36. Memoriale Jana Pieczyńskiego we florecie kobiet i mężczyzn, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski wzięło udział siedmioro zawodników z Pabianic. Startowali Julia Walczyk, Weronika Czajka, Justyna Czajka, Jakub Jurewicz oraz siostry Strachowskie.

Turniej zakończył się życiowym sukcesem Julii Walczyk. Florecistka stanęła na podium, wyprzedzając w klasyfikacji końcowej zawodów czołowe zawodniczki reprezentacji Polski. W drodze do podium pokonała Monikę Paliszewską z Gdańska 15/10, Julię Chrzanowską z Budowlanych Toruń 13/12, Martynę Długosz z Kusego Szczecin 15/5. W walce o finał nie dała rady Emilii Rygielskiej z Gdańska przegrywając pojedynek 8/15.

Julia na co dzień uczy się w I LO w klasie 1c o profilu biologiczno-chemicznym. Pomimo dużych wyrzeczeń związanych z treningami i zawodami osiąga także bardzo dobre wyniki w nauce. 29 kwietnia pabianiczanka wylatuje do Szanghaju na Puchar Świata Seniorek.

Jakub Jurewicz przegrał walkę w 1/32 finału z Damianem Koprem z Warty Poznań 12/15. Weronika Czajka była 19., Justyna Czajka 35., Julia Strachowska 38., Małgorzata Stracowska 40., a Magdalena Strachowska 43.