Strona główna Sport Piłka nożna Emocje w turnieju Skrzydlewska Cup

Emocje w turnieju Skrzydlewska Cup

0

Na Orliku rozegrany został dziś turniej piłkarski, który wyłonił dwóch ćwierćfinalistów Skrzydlewska Cup.

W turnieju wystartowały trzy szkoły w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I – III i IV – VI. W grupie młodszej grały drużyny z SP 3, SP 8 i SP 17 w systemie  każdy z każdym. Wyniki:

  • SP 3 – SP 8 2:2
  • SP 8 – SP 17 4:1
  • SP 17 – SP 3 1:4

 

Na boisku popis dało 3 zawodników. Kacper Lisowski strzelił wszystkie 6 bramek dla SP3. Dla SP 8 strzelali: Michał Łytka i Adrian Kołodziejczyk (po 3). Na ćwierćfinał miała jechać szkoła, która zajmie pierwsze miejsce w grupie, ale okazało się, że SP 3 i SP 8 maja tyle samo punktów i bramek, a w meczu bezpośrednim zremisowały. Musiał zostać rozegrany dodatkowy mecz, który dopiero po rzutach karnych wyłonił zwycięzcę. Do dalszego etapu przeszła „ósemka”.

W grupie starszej były tylko dwie drużyny: SP 17 i SP 3, dlatego o awansie decydował mecz bezpośredni. Tutaj klasę pokazali uczniowie z „trójki”, którzy rozgromili rywali 5:0. Bramki strzelali: Dawid Krystera (2), Dawid Mazurek, Filip Becht i Szymon Adamiak.

Mecz sędziowali byli widzewiacy: Wiesław Wraga i Tadeusz Gapiński. Turniej organizowany jest przez europosłankę Joannę Skrzydlewską.

REKLAMA