Strona główna Sport Piłka nożna Z Orlika po mistrzostwo Polski

Z Orlika po mistrzostwo Polski

3

14-letni pabianiczanin został mistrzem Polski w piłce nożnej w swojej kategorii wiekowej.

Kacper Dziuba, bo o nim mowa gra w warszawskiej Legii od roku. Wcześniej grał w łódzkim Widzewie, a pierwsze kroki stawiał w pabianickim PTC. W miniony weekend wraz z kolegami ze stołecznej drużyny brał udział w turnieju Nike Premier Cup rozegranym na boiskach łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W zawodach brało udział szesnaście najlepszych drużyn w swoich województwach. Stawką oprócz mistrzostwa Polski był także awans na Mistrzostwa Europy „Premier Cup” 2015.

Po losowaniu Legia trafiła do grupy „C”, w której zmagania zakończyła … bez straty punktu, a nawet bez straty gola. Młodzi piłkarze warszawskiej drużyny pokonali kolejno po 1:0 Zagłębie Lubin (Kacper grał od 30. min), Włókniarz Toruń (Kacper grał od 35. min) oraz Lechię Gdańsk (Kacper grał cały mecz i zdobył w 20. min jedyną bramkę).

W ćwierćfinale na Legię czekali gospodarze – UKS SMS Łódź, mecz zakończył się wygraną legionistów 2:0, a Kacper Dziuba grał cały mecz. W półfinale zaś Legia pokonała 1:0 Lech Poznań (Dziuba grał do 37. min).

W finale na warszawski zespół czekała Pogoń Szczecin. Mecz finałowy znakomicie rozpoczął się dla legionistów, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie po golu z rzutu karnego Jakuba Siniora. Radość z korzystnego wyniku nie trwała długo, gdyż już sześć minut później Mikołaj Mizio doprowadził do wyrównania. Decydującą bramkę w 32. minucie zdobył Mikołaj Nueman i to podopieczni trenera Rafała Klimowskiego mogli cieszyć się z tytułu mistrza Polski.