Strona główna Sport Piłka nożna Kolasa pogrążył Legię (WIDEO)

Kolasa pogrążył Legię (WIDEO)

0

Grający do niedawna w PTC Pabianice Krystian Kolasa zdobył jedyną bramkę w wygranym 1:0 meczu jego nowej drużyny z rezerwami mistrza Polski.

18-latek na listę strzelców w wyjazdowym meczu Omegi Kleszczów z Legią II Warszawa wpisał się w 33. min pokonując świetnym strzałem „w okienko” zza pola karnego Artura Halucha. Na boisku przebywał do 75. minuty. Od 75. min na boisku pojawił się zaś pabianiczanin, wychowanek Włókniarza – Adrian Pędziwiatr. Omega dowiozła wygraną do końca, mimo iż od 57. min grała w dziesiątkę.

Młody napastnik także podczas dwóch półrocznych przygód z „fioletowymi” zapisał na swoim koncie kilka ładnych bramek. Najładniejsza była zdecydowanie ta zdobyta w spotkaniu z KKS-em Koluszki, gdy uderzył z woleja nie do obrony niczym Zinedine Zidane w pamiętnym finale Ligi Mistrzów (na zdjęciu). W sumie w 26 występach w PTC zdobył 11 bramek i zaliczył 6 asyst.

Dzięki tej wygranej Omega utrzymuje kontakt z zespołami walczącymi o utrzymanie w III lidze łódzko-mazowieckiej. Po 22 meczach kleszczowski zespół ma 24 punkty i zajmuje 16. (pierwsze spadkowe) miejsce, ale traci tylko 3 punkty do 10. Startu Otwock.

Jeśli chodzi o pozostałych pabianiczan grających w III lidze, to Kamil Adamek zaliczył pełne 90 minut w wygranym 2:1 wyjazdowym meczu Warty Sieradz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Michał Bogdan w tym samym meczu grał do 90 minuty, a Michał Stasiak do 75. min. Z kolei Jakub Rozwandowicz rozegrał pełny mecz w przegranym 0:2 meczu jego Lechii Tomaszów Mazowiecki ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Przez cały mecz bramki Lechii strzegł były zawodnik Włókniarza Pabianice – Michał Chachuła.