Strona główna Dzieje się Jubileuszowa „Muzyka Świata”. Czekają nas wyjątkowe koncerty

Jubileuszowa „Muzyka Świata”. Czekają nas wyjątkowe koncerty

0
Tak było dwa lata temu...
To wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz miejskich imprez. Za niewiele ponad trzy rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal „Muzyka Świata”. W tym roku obchodzi swoje okrągłe urodziny. 

Już po raz dziesiąty będziemy mieli okazję posłuchać znakomitych artystów z Polski i świata. Przed publicznością wystąpią m.in. muzycy z Iranu, Chin, Belgii Francji i… Burkina Faso.

Koncert inauguracyjny zaplanowano na pierwszą niedzielę października (6.10), jak zawsze w kościele ewangelicko – augsburskim w Pabianicach. Kolejne będą odbywały się we wszystkie weekendy tego miesiąca (w piątki, soboty i niedziele). Czeka nas więc dziesięć wyjątkowych wieczorów.

– To doskonała okazja do bezpłatnego obcowania ze sztuką na bardzo dobrym poziomie. Z roku na rok koncerty cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dostarczają wrażeń artystycznych i jednocześnie edukują – podkreśla Magdalena Hudzieczek – Cieślar, pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia.

W „Muzykę Świata” wpisuje się również „Pabianada”, czyli szereg rozmaitych wydarzeń towarzyszących koncertom. Są wśród nich warsztaty, wystawy i inspirowane dźwiękiem opowieści podróżnicze. Nie zabraknie ich także podczas tegorocznej edycji festiwalu.

REKLAMA
Poprzedni artykułPięć stówek za rozbicie butelki na jezdni
Następny artykułKonstantynów Łódzki świętuje w sobotę. Sprawdź atrakcje na dni miasta
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments