W sobotę zainaugurowany został międzynarodowy Festiwal „MUZYKA ŚWIATA”. Koncerty będą umilały nam jesienne wieczory aż do 22 października.

Ósmą edycję festiwalu rozpoczął występ słynnego zespołu Glass Duo. Niesamowity duet, tworzony przez Annę i Arkadiusza Szafrańców, jako jedyny w Polsce, gra na własnoręcznie skonstruowanej, największej na świecie szklanej harfie – instrumencie składającym się z ponad 100 kielichów.

Muzycy, występujący od 1998 roku gościli już na wielu prestiżowych scenach, także za granicą – m.in. w USA, Indiach, Niemczech, Belgii, Macedonii, Turcji.

Podczas pabianickiego koncertu wykonali utwory znanych kompozytorów, takich jak: Johann Sebastian Bach, Claude Debussy, Justin Hurwitz czy Krzysztof Komeda.
Pabianiczanie mogli również usłyszeć jedną z własnych kompozycji Glass Duo, promującą ich ostatnią płytę „Glassified”. Po koncercie odbyła się sprzedaż albumu, którego zyski muzycy postanowili przeznaczyć dla chorego Oskara, chłopca z Łodzi.

Niedzielny koncert nie mógł umknąć fanom jazzu. Trio w składzie: Piotr Krzemiński (trąbka, flugelhorn), Frank Parker (perkusja) oraz Paweł Serafiński (organy Hammonda) przeniosło słuchaczy prosto za ocean. Wrażenie robiły wirtuozerskie popisy na trąbce i niezwykle rozpoznawalnych organach Hammonda. Jest to instrument tak ciekawy, że Paweł Serafiński opowiedział publiczności krótką historię organów, które powstały własnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki. A później dał popis gry na nich.

Harmonogram koncertów można znaleźć w naszym kalendarzu wydarzeń. 

Karolina Lipińska

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments